Birkózás: a Fradié lett a csapatbajnoki cím, 2. az ESMTK

MTI MTIMTI MTI
2014.11.26. 21:52
A Ferencváros nyerte meg a birkózók idei csapatbajnokságát, miután a múlt heti odavágó meccsek után a Nemzeti Sportcsarnokban rendezett szerdai visszavágó körben is legyőzte az ESMTK-t és a Vasast.

Struhács György kötöttfogású szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a zöld-fehérek előbb az ESMTK, majd a Vasast ellen győztek. Utóbbiak két súlycsoportban nem is állítottak ki senkit.

A nap utolsó mérkőzésén az ezüstérem volt a tét, és azt az ESMTK szerezte meg, miután nyert az idén Európa-bajnoki ötödik Szabó László fémjelezte Vasas ellen. Szabó mindkét szerdai meccsén győzött.

A csapatbajnokságban a nyolc súlycsoportból négyben kötött-, négyben pedig szabadfogásban zajlottak a mérkőzések, és a visszavágó-körben az odavágóhoz képest felcserélődtek a kategóriák fogásnemei, ezért kellett például Bácsi Péternek egy hete szabadfogásban birkóznia, ezúttal pedig kötöttben.

Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
2026.06.24. 15:18

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
2026.06.23. 16:31

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lévai Tamás nyerte a klasszisok csatáját kötöttfogású 87 kilogrammban

Birkózás
2026.06.13. 20:41

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!

Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Lőrincz Tamás indul a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért

Birkózás
2026.06.01. 09:21

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke

Birkózás
2026.05.29. 11:38

Bahrein helyett Kazahsztánban rendezik meg az idei birkózó-vb-t

Birkózás
2026.05.22. 19:01
Ezek is érdekelhetik