Birkózás: a Fradié lett a csapatbajnoki cím, 2. az ESMTK
A Ferencváros nyerte meg a birkózók idei csapatbajnokságát, miután a múlt heti odavágó meccsek után a Nemzeti Sportcsarnokban rendezett szerdai visszavágó körben is legyőzte az ESMTK-t és a Vasast.
Struhács György kötöttfogású szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a zöld-fehérek előbb az ESMTK, majd a Vasast ellen győztek. Utóbbiak két súlycsoportban nem is állítottak ki senkit.
A nap utolsó mérkőzésén az ezüstérem volt a tét, és azt az ESMTK szerezte meg, miután nyert az idén Európa-bajnoki ötödik Szabó László fémjelezte Vasas ellen. Szabó mindkét szerdai meccsén győzött.
A csapatbajnokságban a nyolc súlycsoportból négyben kötött-, négyben pedig szabadfogásban zajlottak a mérkőzések, és a visszavágó-körben az odavágóhoz képest felcserélődtek a kategóriák fogásnemei, ezért kellett például Bácsi Péternek egy hete szabadfogásban birkóznia, ezúttal pedig kötöttben.
Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38
Ezek is érdekelhetik




