Dopping: újabb 4 sportoló bukott meg a Pánamerikai Játékokon

MTI MTIMTI MTI
2015.07.17. 19:25
Újabb négy sportoló akadt fenn a doppingvizsgálatokon a Torontóban zajló Pánamerikai Játékokon.


A szervezők pénteken számoltak be arról, hogy Cinthya Vanessa Dominguez Lara mexikói súlyemelő, két baseball-játékos, a Puerto Ricó-i Nelson Gomez és a kolumbiai Javier Jesus Ortiz Angulo szervezetében anabolikus szteroidot, míg a szintén baseballos dominikai Mario Mercedes Castillónál tiltott serkentőt fedeztek fel.
A szervezők pénteken számoltak be arról, hogy Cinthya Vanessa Dominguez Lara mexikói súlyemelő, két baseball-játékos, a Puerto Ricó-i Nelson Gomez és a kolumbiai Javier Jesus Ortiz Angulo szervezetében anabolikus szteroidot, míg a szintén baseballos dominikai Mario Mercedes Castillónál tiltott serkentőt fedeztek fel.


Korábban már volt doppingeset a játékokon: a férfi 200 méteres pillangóúszás perui ezüstérmesének, Mauricio Fiolnak a tesztje sztanozololt mutatott ki.

Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Magukba szívják Amerikát az angolok

Foci vb 2026
2026.06.19. 13:50

Történelmi hazai baseballsiker: a Jánossomorja Rascals megnyerte az európai kupaselejtezőt

Egyéb csapat
2026.06.11. 12:03

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35

Négyéves eltiltást kapott, már fellebbezett a Chelsea sztárja

Angol labdarúgás
2026.04.29. 18:15
Ezek is érdekelhetik