Súlyemelés: Soóky Gergely aranyérmes az U23-as Eb-n

MTI MTIMTI MTI
2015.10.05. 14:58
Európa-bajnok lett a súlyemelő Soóky Gergely: a győri Rekard SE versenyzője a 23 éven aluliak litvániai kontinensviadalán diadalmaskodott a 62 kilogrammos kategóriában hétfőn.

A hazai szövetség közlése szerint a magyar emelő összetettben 267 kilós teljesítménnyel végzett az élen, megnyerte a lökést is 147 kilóval, míg szakításban 120 kilogrammal ezüstérmet érdemelt ki.

A 22 esztendős Soóky – aki az idei, tavaszi grúziai felnőtt Eb-n kilencedik lett – az utóbbi évek legjobb magyar eredményét érte el korosztályos Európa-bajnoki győzelmével.

Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20
Ezek is érdekelhetik