Súlyemelés: Soóky Gergely aranyérmes az U23-as Eb-n
Európa-bajnok lett a súlyemelő Soóky Gergely: a győri Rekard SE versenyzője a 23 éven aluliak litvániai kontinensviadalán diadalmaskodott a 62 kilogrammos kategóriában hétfőn.
A hazai szövetség közlése szerint a magyar emelő összetettben 267 kilós teljesítménnyel végzett az élen, megnyerte a lökést is 147 kilóval, míg szakításban 120 kilogrammal ezüstérmet érdemelt ki.
A 22 esztendős Soóky – aki az idei, tavaszi grúziai felnőtt Eb-n kilencedik lett – az utóbbi évek legjobb magyar eredményét érte el korosztályos Európa-bajnoki győzelmével.
Legfrissebb hírek

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell
Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46
Ezek is érdekelhetik






