Karate: megvan az első magyar érem formagyakorlatban
Megszületett a Karate1 Premier League első felnőtt magyar érme a formagyakorlat versenyszámban: a sportág legrangosabb sorozatának ausztriai állomásán Koch Szabolcs férfi egyéni katában a harmadik helyen végzett.
A 82 fős salzburgi mezőnyben a Sporting Budo húszéves karatésa négy győzelem után csupán a döntőbe jutásért kapott ki. A harmadik helyért a fiatal magyar versenyzőnek ismét sikerült nyernie, ezzel megszerezte a bronzérmet – a hazai szövetség hétfői tájékoztatása szerint.
Formagyakorlatban a 2011-ben életre hívott Karate1 Premier League-sorozatban – amely a világ- és kontinensbajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket fogja össze – ez az első magyar dobogós helyezés.
Az eredmény Koch Szabolcs pályafutásának második nagy sikere: korábban ő nyerte az első magyar Eb-érmet katában, amikor a 2014-es korosztályos Európa-bajnokságon a juniorok között szintén
bronzérmes lett.
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik




