Karate: három magyar arany az olaszországi Eb-n
A karate alapstílusai közé tartozó wado-ryu magyar reprezentánsai kilenc éremmel, közte három arannyal tértek haza a hétvégén zárult olaszországi Európa-bajnokságról.
A nemzetközi szövetség (WUKF) égisze alatt rendezett, s csaknem kétezer indulót felvonultató eseményen öt felnőttversenyzőt indított a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség, s valamennyien dobogóra állhattak az eredményhirdetéskor Montichiariban. A küldöttség tagjai közül a világbajnok Pénzes Tamás formagyakorlatban, a címvédő Munkácsy Máté és a Balla Zoltán, Munkácsy, Pénzes, Vozár Ferenc összetételű férficsapat pedig küzdelemben lett Európa-bajnok.
Emellett egy ezüst- és öt bronzérmet is szereztek a magyarok az Eb-n.
Emellett egy ezüst- és öt bronzérmet is szereztek a magyarok az Eb-n.
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik




