Sportpolitika: első ütemben négy sportágban indítunk akadémiát

2016.12.28. 21:51
A kormány egyetért a Nemzeti Élsport és Utánpótlás-nevelési Képzési Központok létrehozásával.

A Magyar Közlönyben szerdán megjelent kormányhatározat indoklásként szerepel, hogy a sport hasznos és megtérülő társadalmi befektetés, valamint a magyar sport versenyképességének megtartása, erősítése, és az azon keresztül megvalósuló egészségtudatos életmód támogatása, valamint az utánpótlás-nevelés kiemelt társadalmi érdek.

A program első ütemében jön létre a Budapesti Nemzeti Úszósport-akadémia, a Budapesti Nemzeti Kajak-kenu Sportakadémia, a Székesfehérvári Nemzeti Öttusasport-akadémia, valamint a Budapesti Nemzeti Tornasport-akadémia.

A kormány a nemzeti fejlesztési minisztertől és az emberi erőforrások miniszterétől vár javaslatot a Budapesti Nemzeti Kajak-kenu Sportakadémia és a Budapesti Nemzeti Úszósport-akadémia elhelyezésére alkalmas ingatlanokra.

A tárcavezetők feladata továbbá az akadémiák létrehozására irányuló beruházási program kidolgozása – a megvalósításhoz szükséges költségvetési támogatások bemutatásával együtt –, valamint a szakmai program és az akadémiák üzemeltetésére vonatkozó koncepció meghatározása.

Legfrissebb hírek

Vízilabda: sima sikerrel kezdett az U18-as fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
5 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
6 órája

Kosárlabda: kétszer legyőzte a portugálokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
7 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
10 órája

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
13 órája

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
15 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
17 órája

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
2026.06.26. 17:24
Ezek is érdekelhetik