Karate: három magyar bronzérem Marokkóban

MTI MTIMTI MTI
2018.04.09. 11:19
Három bronzérmet nyertek a magyar sportolók a Karate1 Premier League sorozat Rabatban rendezett versenyén.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a marokkói viadalon Tadissi Martial (67 kg), Hárspataki Gábor (75 kg) és Molnár Dániel (+84 kg) állhatott dobogóra.

Tadissi három győzelemmel jutott el az elődöntőig, melyben kikapott egyiptomi riválisától, a helyosztón viszont 2:0-ra legyőzte azeri ellenfelét. Hárspataki és Molnár egyaránt két győzelem után a negyeddöntőben szenvedett vereséget, majd a vigaszágon egy újabb sikerrel küzdhettek meg a harmadik helyért: előbbi francia, utóbbi pedig török karatést legyőzve szerzett bronzérmet.

A három magyar ezzel folytatta jó szereplését a PL-ben, ugyanis az olimpia műsorába is bekerült sportág legrangosabb sorozatának februári, dubai versenyén szintén valamennyien dobogóra állhattak.

Legfrissebb hírek

Karate ob: nyolcszázan indultak, Hárspataki Gábor bajnokként búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:34

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban

Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán

Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24

Mészáros János maradt a Magyar Karate-szakszövetség elnöke

Egyéb egyéni
2026.03.30. 17:36

Falusi Márton lett a Karate-világszövetség szervezőbizottságának vezetője

Egyéb egyéni
2026.03.27. 13:41
Ezek is érdekelhetik