Vitorlázás: újabb siker a vb-n – Érdi Mária olimpiai kvótát szerzett

MTI MTIMTI MTI
2018.08.09. 16:43
null
Érdi Mária is kijutott a tokiói olimpiára (Fotó: Cserta Gábor/Magyar Vitorlás Szövetség)
Berecz Zsombor szerdai olimpiai kvótaszerzése és mai világbajnoki címe után újabb magyar sikerrel folytatódott a dániai Aarhusban folyó olimpiai kvalifikációs vitorlázó-világbajnokság. Érdi Mária Laser Radialban 10. helyen jutott be az éremfutamba és kvótát szerzett a 2020-as tokiói olimpiára.


Érdi Mári csapata a Hunsail.hu-val közölte: az olimpiai kvóta biztosan megvan, a pontos helyezés, valamint azt, hogy Érdi Mári indulhat-e a csütörtöki éremfutamokon a csütörtöki futamokhoz kötődő óvások eredményétől függ.

A csapat nem tud arról, hogy Érdi Mária helyezését érintő óvást beadtak volna az ellenfelek.Érdi Mária az utolsó futamában csütörtökön a 11. helyen ért célba, így a 10. helyen áll az óvási tárgyalások eredménye előtti, nemhivatalos végeredmény szerint. A magyar versenyző a hivatalos Facebook-oldalán is arról ír, hogy 10. helyen bejutott az éremfutamba.

Berecz Zsombor után Érdi Mária a második magyar versenyző, aki olimpiai kvótát szerzett a 2020-as tokiói játékokra.

Legfrissebb hírek

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
18 órája

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Érdi Mária: Pályafutásom legnagyobb mélypontján vagyok túl

Egyéb egyéni
2026.05.27. 11:26

Vitorlázás: Érdi Mária aranyérmes az ILCA Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.05.22. 16:34

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után

Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára

Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32
Ezek is érdekelhetik