Universiade: vereséggel kezdtek a női kosarasok

MTI MTIMTI MTI
2019.07.03. 18:35
A magyar női kosárlabda-válogatott két ponttal kikapott a cseh csapattól szerdán a Nápolyban zajló a 30. nyári universiadén.

A főiskolások és egyetemisták együttese végig kiélezett mérkőzést vívott riválisával, és bár egy perccel a vége előtt még két ponttal a magyarok vezettek, végül 56–54-re kikaptak.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Bach Boglárka volt 19 ponttal.

Horváth József együttese csütörtökön Japánnal, pénteken pedig Ukrajnával találkozik.

A jövő vasárnapig tartó universiade megnyitója szerdán lesz. A magyar színeket 21 egyetem 105 sportolója képviseli 12 sportágban: atlétika, íjászat, cselgáncs, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, röplabda, tekvondó, tenisz, torna, úszás, vívás, vízilabda.

Legfrissebb hírek

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
Tegnap, 9:14

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
2026.05.08. 11:34

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04
Ezek is érdekelhetik