Birkózás: két magyar arany a veterán világbajnokságon

Hatos Gábor megvédte címét a veterán világbajnokságon
Tbilisziben, a grúz fővárosban zajlott az idei veterán birkózó-világbajnokság, a hagyományoknak megfelelően jelentős magyar részvétellel és sikerekkel: honfitársaink két arany-, három ezüst- és két bronzérmet hoztak haza – tájékoztatott a Magyar Birkózószövetség.
A végső győzelmek szabadfogásban születtek: a korábbi olimpiai és vb-bronzérmes, Eb-2. Hatos Gábor (Honvéd) azeri, iráni és amerikai riválist verve megvédte vb-címét az A-kategória 88 kilósai között, ráadásul még pontot sem csináltak rajta.
Sipeki Károly (Diósgyőr, D-kategória, 88 kg) pedig lengyel, iráni és két orosz ellenfélen át jutott a dobogó tetejére. Érdekesség, hogy a 36 éves Hatos tavaly még indult a budapesti „nagy” világbajnokságon, rövidesen pedig Vuhanban lesz jelenése klubutársaival (Lőrincz Viktor, Lám Bálint, Érsek Róbert, Tóth Martin) a Katonai Világjátékokon.
Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38
Ezek is érdekelhetik




