Súlyemelés: másodszor is elhalasztották az Ázsia-bajnokságot

MTI MTIMTI MTI
2020.03.06. 11:32
A koronavírus-járvány miatt Üzbegisztánban sem rendezik meg áprilisban a súlyemelők Ázsia-bajnokságát.

A kontinensviadalnak eredetileg Kazahsztán adott volna otthont április 16. és 25. között, de a nemzetközi szövetség (IWF) február közepén bejelentette: mivel Kazahsztán korlátozta a ki- és beutazást Kína, valamint a vele szomszédos országok tekintetében, új helyszínt kellett keresnie.

A választás Taskentre esett, csütörtöki dátumozással azonban már az olvasható az IWF honlapján, hogy a vírus terjedése és az azzal összefüggésben számos országot érintő utazási korlátozások miatt a helyi szervezőbizottság úgy döntött, későbbi, egyelőre nem konkretizált időpontra halasztja az Ázsia-bajnokságot.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik