Súlyemelés: az európai elnök lelépett az IWF elnökségéből

F. Z.F. Z.
2020.10.17. 15:26
null
Antonio Urso már nem tagja az IWF elnökségének (Fotó: AFP)
Az olasz Antonio Urso kilépett a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség (IWF) elnökségéből a testület „őrült és romboló magatartása” miatt.
A sportág európai szövetségének 58 éves elnökének távozását megelőzte az IWF-vezetőség három napon belül hozott ellentmondásos döntéssorozata, amellyel előbb leváltotta az év eleje óta hivatalban lévő ideiglenes elnököt, az amerikai Ursula Papandreát, majd helyére kedden az első alelnököt, a thaiföldi Intarat Yodbangtoeyt állította, akit viszont már csütörtökön „kicserélt” az orvosi bizottságot irányító brit Michael Iranira.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik