Vida Máté: fő a türelem; Liu Shaolin Sándor kétszer is elkapta a vírust

S. T. J.S. T. J.
2021.01.17. 00:06
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.

A Vasassal játszott felkészülési mérkőzést a Dunaszerdahely, Vida Máté azonban nem lehetett ott a felvidéki csapatban. A magyar válogatott 24 esztendős középpályása a tavaly júniusi, Rózsahegy elleni Szlovák Kupa-elődöntő visszavágóján külsőtérdszalag-szakadást szenvedett. A minapi MR-vizsgálat alapján minden rendben van, de a visszatérést nem szabad elkapkodnia, s fejben is rá kell hangolódnia a párharcoknak. A lapunknak adott interjúban a futballista elmondta, akadt olyan pillanat, amikor tragikusnak ítélte meg a helyzetét, de most már minden erejével azért dolgozik, hogy bekerülhessen Marco Rossi Eb-keretébe.
A Vasassal játszott felkészülési mérkőzést a Dunaszerdahely, Vida Máté azonban nem lehetett ott a felvidéki csapatban. A magyar válogatott 24 esztendős középpályása a tavaly júniusi, Rózsahegy elleni Szlovák Kupa-elődöntő visszavágóján külsőtérdszalag-szakadást szenvedett. A minapi MR-vizsgálat alapján minden rendben van, de a visszatérést nem szabad elkapkodnia, s fejben is rá kell hangolódnia a párharcoknak. A lapunknak adott interjúban a futballista elmondta, akadt olyan pillanat, amikor tragikusnak ítélte meg a helyzetét, de most már minden erejével azért dolgozik, hogy bekerülhessen Marco Rossi Eb-keretébe.

Nagyon régen, majdnem egy éve versenyzett legutóbb, azóta a koronavírus-járvány írta a napjait Liu Shaolin Sándornak. A Nemzeti Sportnak adott nyilatkozatából kiderül, az olimpiai bajnok két hónapon belül kétszer is elkapta a vírust. Úgy érzi, az első betegség volt a rosszabb, mert bár akkor nem jelentkezett semmilyen tünete, új volt számára az egész helyzet. Liu szerencsére már meggyógyult, s most a gdanski rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságra készül, amelyet persze nézők nélkül rendeznek meg. A célja minden versenyt megnyerni, de azt is tudja, ilyen hosszú kihagyás után tényleg lépésről lépésre kell haladnia.

Pecsétes papírja is van Kreiss Fanninak arról, hogy mostanra felépült. Az olimpiai kvótás női tőrcsapat első számú versenyzője az ősz elején fertőződött meg, azonban a szövődmények miatt ki kellett hagynia a november elején kezdődő Magyar Kupa-sorozat fordulói mellett a december végi országos bajnokságot is. A közérzete is jó, ugyanakkor még mindig rejtély, mi lehet az oka annak, hogy továbbra is vannak utóhatásai nála a koronavírusnak, így például szívritmusprobléma. Saját megítélése szerint egyelőre hetven százalékos állapotban lehet.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
13 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik