Evezés: Pétervári-Molnár és Gadányi nyerte a rangsorolót

MTI/H. D.MTI/H. D.
2021.02.19. 10:38
null
A magyar evezősök még nem szereztek kvótát a tokiói olimpiára (Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap)
A férfiaknál Pétervári-Molnár Bendegúz, a nőknél Gadányi Zoltána nyerte az evezősök rangsorolóját a magyar válogatott keret meghívásos, törökországi edzőtáborában – írja az MTI.

 

A férfiaknál a riói olimpikon Pétervári-Molnár a szövetség közösségi oldalának tájékoztatása szerint egyéni csúcsát beállítva magabiztosan előzte meg Szabó Mártont, a könnyűsúlyú mezőnyben nemzetközi szinten is meghatározónak számító Galambos Pétert, valamint Ács Kristófot.

A nőknél Gadányi szoros küzdelemben utasította maga mögé Horváth Kittit, Preil Vivient és Krémer Esztert. Utóbbi mezőnyből hiányzott a könnyűsúlyú magyar bajnok Polivka Dóra, aki deréksérüléssel bajlódik, és csak később tud bizonyítani, továbbá az egy évvel ezelőtti hazai válogatón normálsúlyban győztes Bertus Kitti, ő kisebb térdműtétje miatt el sem utazhatott az edzőtáborba.

Molnár Dezső szövetségi kapitány elmondta: a felkészülési tervben meghatározott minimum szintet tizenegy evezősnek sikerült teljesítenie a rangsorolón, amelyen ideális időjárási körülmények között, gyorsak voltak a versenyzők.

A január 25-től – egyhetes megszakítással – február 28-ig tartó törökországi edzőtáborban a meghívásos válogató első körében, a rangsorolón a normál- és könnyűsúlyúak egy mezőnyben indultak. A pénteken (ma) kezdődő második körben viszont a hagyományos beosztás szerinti viadalok kezdődnek Köycegizben: nemenként és súlycsoportonként egypárevezősben.

A küzdelem a március 21-i, hazai válogatóért zajlik, amelyen az edzőtáborba meghívottak közül már csak az elsők állhatnak rajthoz az adott versenyszámban. A szakemberek a törökországi edzőtáborban elért eredmények ismeretében állítanak majd össze további egységeket. Vasárnaptól így a csapattesztek kezdődnek kétpárevezősben, kormányos nélküli kettesben és négypárevezősben.

Az európai ötkarikás pótkvalifikációs versenyt, valamint az Európa-bajnokságot április elején az olaszországi Varesében rendezik. A magyar evezősök még nem szereztek kvótát a tokiói olimpiára. A 2016-os, riói játékokon két egységet indíthattak – férfi egypárt és kettest –, mindkettő a pótkvalifikációs viadalon szerzett indulási jogot.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
1 órája

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
2026.06.22. 09:48

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Los Angeles 2028: mindkét evezős számban indulna Pétervári-Molnár Bendegúz

Egyéb egyéni
2026.04.21. 12:30

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45

Simon Béla a magyar evezősválogatott szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
2026.03.09. 17:16
Ezek is érdekelhetik