Súlyemelés: újabb hat orosz sportoló bukott meg a doppingteszten

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.08.19. 12:06
null
(Fotó: AFP)
Hat orosz élsportolót tiltottak el a versenyzéstől kettő és hat év közötti időszakra, mert doppingoltak, közülük négyen súlyemelők.

 

Az Orosz Doppingellenes Ügynökség (RUSADA) fegyelmi bizottságának döntése nyomán az Orosz Súlyemelő Szövetség hat évre parancsolta le a versenydobogóról a 105 kilogrammos súlycsoportban szereplő Artur Kabisovot, a 2016-os bajnokság ezüstérmesét. Az orosz bajnokságon dobogós Szergej Oresnyikov négy, Alekszandra Parascsuk két esztendőre szóló eltiltást kapott, és ugyancsak két évre száműzték a súlyemeléstől a junior-világbajnoki ezüstérmes Dmitrij Grecát.

A tiltott szer használatán szintén rajtavesztett Szergej Mihajlovszkij atléta négy, az úszó Gyenyisz Zsdanov három évig nem versenyezhet.

Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26
Ezek is érdekelhetik