Súlyemelés: újabb hat orosz sportoló bukott meg a doppingteszten

(Fotó: AFP)
Hat orosz élsportolót tiltottak el a versenyzéstől kettő és hat év közötti időszakra, mert doppingoltak, közülük négyen súlyemelők.
Az Orosz Doppingellenes Ügynökség (RUSADA) fegyelmi bizottságának döntése nyomán az Orosz Súlyemelő Szövetség hat évre parancsolta le a versenydobogóról a 105 kilogrammos súlycsoportban szereplő Artur Kabisovot, a 2016-os bajnokság ezüstérmesét. Az orosz bajnokságon dobogós Szergej Oresnyikov négy, Alekszandra Parascsuk két esztendőre szóló eltiltást kapott, és ugyancsak két évre száműzték a súlyemeléstől a junior-világbajnoki ezüstérmes Dmitrij Grecát.
A tiltott szer használatán szintén rajtavesztett Szergej Mihajlovszkij atléta négy, az úszó Gyenyisz Zsdanov három évig nem versenyezhet.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell
Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n
Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18
Ezek is érdekelhetik





