Birkózó-vb: Németh Zsanett a nyolcaddöntőben búcsúzott

Németh Zsanett nem bírt a japánnal (Fotó: UWW)
A nyolcaddöntőben kikapott és kiesett a 76 kilogrammos Németh Zsanett az oslói birkózó-világbajnokság keddi versenynapján – írja az MTI.
A magyar szövetség közösségi oldala szerint az Európa-bajnoki ezüstérmes Németh az U23-as világbajnok Macujuki Jaszuhával szemben maradt alul 5–2-re. Összecsapásuk elején a 27 éves magyar 2–0-ra vezetett, de japán ellenfele még az első menetben egyenlített. A folytatásban egypontos akcióval vette át a vezetést Macujuki, aki aztán négy másodperccel a küzdelem vége előtt még egy kétpontos támadást is végrehajtott, ezzel eldöntve a mérkőzést.
A japán korosztályos vb-győztes aztán a negyeddöntős találkozóját elveszítette, ezzel az is eldőlt, hogy Németh kiesett, vigaszági szereplésre sem maradt esélye.
A nők versenyében Németh volt az egyetlen magyar induló az oslói vb-n.
Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38
Ezek is érdekelhetik




