Rio 2016: négyszer is kicserélte a vizeletét, elvették az aranyát

Rahimov nem tarthatja meg az aranyat(Fotó: AFP)
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntése szerint nyolc évre eltiltották és megfosztották a riói olimpián nyert aranyérmétől Nijat Rahimov kazah súlyemelőt – írta meg az MTI.
A CAS keddi közlése alapján Rahimov 2016-tól kezdődően bizonyíthatóan négy mintaadás alkalmával kicserélte vizeletét. A mostani határozat szerint az eltiltás mellett a 28 éves sportoló valamennyi eredményét törlik 2016. március 15-től kezdődően.
Rahimov ellen tavaly januárban indított eljárást a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség, így a tokiói olimpián már nem indulhatott.
A 77 kilogrammban szereplő kazah sportolónak ez már a második doppingvétség miatti eltiltása.
Először 2013 júniusában két évre büntették anabolikus szteroid használatáért. Az akkori eltiltás lejárta után megnyerte a 2015-ös világbajnokságot.
(MTI)
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





