Karate: Hárspataki nemzetközi versenyt nyert Lengyelországban

Hárspataki Gábor (Fotó: Tumbász Hédi)
A tokiói olimpián bronzérmes Hárspataki Gábor megnyerte a 75 kilogrammos kategória küzdelmét a Lengyelországban, Lódzban rendezett nemzetközi karateversenyen.
A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a Harasuto-kupán csaknem 900 sportoló indult, a magyar színeket 110 karatés képviselte.
Hárspataki súlycsoportjában tízen szerepeltek, s a szövetség hírlevele szerint a 26 éves versenyző jó formát mutatott, ami biztató az egy hónap múlva, Törökországban sorra kerülő Európa-bajnokság előtt.
Hárspataki Gábor a kontinensviadal után júliusban a Világjátékokon is szerepel.
A felnőttek között 84 kilogrammban György Dániel is aranyéremmel zárt, csakúgy, mint formagyakorlatban Nagy Botond.
A Lódzban rendezett viadal a magyar felnőtt versenyzők számára Eb-válogató is volt egyben.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik




