Multisport Eb: nyolc triatlonosunk utazik Münchenbe

2022.07.26. 11:19
null
Csapatunkban többek között ott lesz a tokiói olimpián hetedik helyezett Bicsák Bence (Fotó: Dömötör Csaba)
Nyolc triatlonosunk indul a müncheni Európa-bajnokságon, amelyet augusztus közepén a multisport-kontinensbajnokság keretén belül rendeznek.

Lipták Tamás, a magyar szövetség (MTSZ) szakmai igazgatója az MTI-nek elmondta: három női és öt férfi magyar versenyző vesz majd részt az egyéni küzdelmekben, a négyfős vegyes váltó tagjait pedig a helyszínen jelölik ki.

Ennek alapján a férfiaknál ott lesz a magyar csapatban a tokiói olimpián hetedik helyezett Bicsák Bence, a 2021-ben U23-as világbajnok Lehmann Csongor, továbbá a 2016-os és a tavalyi olimpián részt vevő Tóth Tamás, valamint a Dévay fivérek, Márk és Zsombor.

A nőknél a tokiói olimpián 12. helyezett Bragmayer Zsanett, a legutóbbi három olimpián induló Kovács Zsófia és Sárszegi Noémi képviseli majd a magyar színeket.

Az augusztus 11. és 21. között sorra kerülő multisport Eb-n a triatlon mellett további nyolc sportágban rendeznek versenyeket a bajor városban.

(MTI)

Legfrissebb hírek

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
10 órája

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Egyéb egyéni
19 órája

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26

Triatlon vb-sorozat: három magyar az első húsz között a férfiaknál Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 17:07
Ezek is érdekelhetik