NOB: azt javasolták, ázsiai versenyeken induljanak az oroszok és a fehéroroszok

2022.12.09. 16:42
null
Egy javaslat szerint az ázsiai versenyeken indulhatnának az orosz és fehérorosz sportolók (Fotó: AFP)
Az Ázsiai Olimpiai Bizottság (OCA) azzal a javaslattal fordult a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz (NOB), hogy az általa szervezett sporteseményeken orosz és fehérorosz sportolók is részt vehessenek.

 

A NOB pénteken honlapján közölte az OCA ez irányú javaslatát hozzátéve, hogy megvizsgálja a kezdeményezést.

Az OCA közleményében kiemelte: tiszteletben tartja a NOB által meghozott szankciókat.

A NOB február 28-án, négy nappal az ukrajnai háború kezdete után javasolta a sportági világszövetségeknek, hogy az invázió miatt akadályozzák meg Oroszország – és az őt támogató Fehéroroszország – sportolóinak indulását a nemzetközi versenyeken, valamint azt, hogy a két ország sporteseményeket rendezzen. Ugyanakkor a NOB többször hangsúlyozta, hogy utóbbi intézkedés nem szankció, hanem védelmi intézkedés volt. Illetve különbséget tesz aközött, hogy orosz és fehérorosz sportolók válogatottként, nemzeti szimbólumokat feltüntetve és használva vesznek részt a versenyeken, vagy „független” versenyzőként.

Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok

Minden más foci
2026.06.25. 21:58

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Továbbra is semleges színekben indulhatnak az orosz teniszezők Wimbledonban

Tenisz
2026.06.18. 12:15

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik