
Érdi Mária (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
Győzelemmel kezdte az évet a magyar vitorlázó, Érdi Mária, aki megnyerte Melbourne-ben az ausztrál nyílt bajnokságot az ILCA (korábban Laser) hajóosztályban.
A 24 éves hajós a 42 fős mezőnyben a tíz futamból négyszer elsőként ért célba, így magabiztosan végzett az élen a hazai vizeken versenyző, címvédő Zoe Thomson és a vb-ezüstérmes svájci Maud Jayet előtt – a viadal honlapja szerint.
A tavaly vb-ötödik magyar vitorlázó januárban Ausztráliában edzőtáborozik, idei legfőbb versenye pedig augusztusban a hágai olimpiai kvalifikációs világbajnokság lesz, ahol – amint az MTI-nek korábban hangsúlyozta – alap elvárás magával szemben a párizsi kvóta megszerzése.
Érdi Mária a riói olimpián – ahol 18 évesen futamgyőzelmet is aratott – 14. lett, Tokióban a 13. helyen végzett.
Legfrissebb hírek

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk
Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után
Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára
Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32
Ezek is érdekelhetik



