Vitorlázó-vb: Érdi Mária egyedül vezet négy futam után

Érdi Mária vezet a vb-n (Fotó: Nemzeti Sport)<br />
Négy futam után Érdi Mária egyedül vezet az ötkarikás hajóosztályok hágai vitorlázó-világbajnokságán a korábbi Laser, most ILCA néven futó osztályban.
A kétszeres olimpikon és a márciusi Európa-bajnokságon bronzérmes Érdi hétfőn egy harmadik és egy hetedik helyet szerzett, ennek köszönhetően egyedül vezeti a 109 indulót számláló mezőnyt.
Érdi teljesítményéről sokat mondó, hogy ő az egyetlen a hajóosztályában, aki mind a négy futamot az első tíz között zárta.
A férfiaknál ma nem rendeztek versenyt, így Vadnai Jonatán 26., bátyja, Benjamin a 75. a 138 fős mezőnyben.
A szörfösök is megkezdték a szereplésüket, Sánta Bence 76., Bors Máté 82. helyen áll.
Legfrissebb hírek

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk
Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után
Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára
Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32
Ezek is érdekelhetik



