Impozáns eredménysor vízilabdában; Nem leszegett fejjel megy a Loki az FTC-hez

S. T. J.S. T. J.
2023.10.08. 00:05
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:

A csúcsra jutó férfi vízilabda-válogatott mellett az U20-as férfi- és női válogatott is világbajnok lett, az U17-es lányok és az U15-ös fiúk Európa-bajnoki aranyérmet nyertek – soha rosszabb évet! Ez az impozáns eredménysor önmagában azonban nem jelent garanciát a következő év(tized)ek hegemóniájára, Székely Bulcsú, a szövetség utánpótlás-bizottságának elnöke rendre ki is emeli, hogy az utánpótlásnak nem az az elsődleges célja, hogy eredményeket hozzon, hanem megfelelő alapokat kapjanak a játékosok. Ezek a sikerek nem maguktól jöttek, címlapsztorinkból kiderül, milyen szisztematikus munka folyt az elmúlt öt évben a fiúknál és a lányoknál is.A csúcsra jutó férfi vízilabda-válogatott mellett az U20-as férfi- és női válogatott is világbajnok lett, az U17-es lányok és az U15-ös fiúk Európa-bajnoki aranyérmet nyertek – soha rosszabb évet! Ez az impozáns eredménysor önmagában azonban nem jelent garanciát a következő év(tized)ek hegemóniájára, Székely Bulcsú, a szövetség utánpótlás-bizottságának elnöke rendre ki is emeli, hogy az utánpótlásnak nem az az elsődleges célja, hogy eredményeket hozzon, hanem megfelelő alapokat kapjanak a játékosok. Ezek a sikerek nem maguktól jöttek, címlapsztorinkból kiderül, milyen szisztematikus munka folyt az elmúlt öt évben a fiúknál és a lányoknál is.

A DVSC májusban a Groupama Arénában 3–1-re nyert – ez volt a Loki első sikere az új Üllői úti stadion megnyitása óta. Vasárnap a hajdúságiak ismét a Fradi-pályán játszanak, s nem a legjobb előjelekkel készülnek a találkozóra, hiszen sorozatban három bajnokin szenvedtek vereséget. A csapat középpályása, Bódi Ádám szerint a jelenlegi szakmai stábbal még nem kerültek „ilyen mély hullámvölgybe. Ám meg kell oldanunk ezt a nehéz helyzetet. Természetesen ez a negatív sorozat rányomja a bélyegét az öltözői hangulatra, ám nem úgy kell elképzelni, hogy leszegett fejjel jövünk-megyünk.”

Rangadót vív a Vasas az NB II-ben: a tabellán harmadik angyalföldiek a negyedik helyen álló Kozármisley otthonában lépnek pályára. A piros-kékek jó formában vannak, már nyolc bajnoki óta veretlenek, ez alatt öt győzelmet és három döntetlent értek el, legutóbb augusztus 5-én Szegeden kaptak ki. Radó András azon a találkozón duplázott, majd sokat kellett várni a következő góljára: múlt héten a Csákvár ellen tört meg a jég, 57 nap után ismét betalált a Merkantil Bank Ligában. A csatár szerint egyértelmű a céljuk: visszakerülni az élvonalba!

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
11 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik