Triatlon sprint Eb: két magyar érem a junioroknál

D. Á.D. Á.
2024.08.10. 18:39
Szalai Fanni (Fotó: archív)
A férfiaknál Kiss Gergely, a nőknél Kovács Zsófia szerepelt a legjobban a magyarok közül a törökországi Balikeshirben szombaton rendezett sprinttávú triatlon Európa-bajnokságon, mindketten a 16. helyen végeztek.

 

A férfiaknál az olasz Nicola Azzano diadalmaskodott a 260 méter úszásból, 6.9 kilométer kerékpározásból és 1,8 kilométer futásból álló erőpróbán. A döntőben Kiss Gergely mellett még három magyar volt érdekelt: Dobi Gergő 24., Kovács Gyula 25., míg Sinkó-Uribe Ábel 30. lett. A nőknél a francia Sandra Dodet győzött, Kovácson kívül Kropkó Márta szerepelt a fináléban, ő 20. helyen ért célba.

A junioroknál mindkét nemnél dobogóra állhatott egy-egy magyar triatlonos: Szalai Fanni elsőként futott a célba, Kropkó Márton pedig harmadikként.

 

Legfrissebb hírek

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26

Triatlon vb-sorozat: három magyar az első húsz között a férfiaknál Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 17:07

Triatlon vb-sorozat: Kropkó Márta tizedik lett Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 13:48

Triatlon meghívásos szupersprint ob: Lehmann Csongor és Szalai Fanni győzött

Atlétika
2026.05.24. 11:47
Ezek is érdekelhetik