A láng fellobbant, elkezdődött a budapesti sakkolimpia!

JAKUS BARNABÁSJAKUS BARNABÁS
2024.09.10. 20:59
Schmidt Gábor, Polgár Judit és Arkagyij Dvorkovics meggyújtja a lángot (Fotó: Koncz Márton)
Ünnepélyes körülmények között lobbant fel a szeptember 23-ig tartó 45. sakkolimpia lángja a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban. A századik születésnapját ünneplő Nemzetközi Sakkszövetség elnöke beszédében a sportág társadalmi szerepét hangsúlyozta, a Magyar Sakkszövetség első embere pedig megtalálta a sakk definícióját.

 

EGYMÁST VÁLTOTTÁK a dinamikus, méltóságteljes zenei produkciók és a nagyívű beszédek a budapesti Sakkolimpia ünnepélyes megnyitóján a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban. Először a neves francia zongorista és dalszerző, Jason Kouchak előadását figyelhette a közel kétezer sakkozó, majd Schmidt Gábor következett. A sportigazgatási és fejlesztési ügyekért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta, a versenyszinten űzött sakk története hosszú időre nyúlik vissza, Magyarország pedig kiemelkedő versenyzőkkel és módszerekkel járult hozzá a fejlődéshez.

A századik születésnapját ünneplő Nemzetközi Sakkszövetség elnöke, Arkagyij Dvorkovics a legendás magyar sakkozók méltatása mellett a sportág társadalmi szerepére hívta fel a figyelmet, majd hivatalosan is megnyitotta a budapesti olimpiát.

 

Jason Kouchak és Vincze Lilla duettjét követően pedig megérkezett a fáklya, amit a sakktörténelem legjobb női játékosa, a kétszeres olimpiai bajnok Polgár Judit vitt fel a színpadra, a láng meggyújtásban pedig Dvorkovics és Schmidt is közreműködött.

Polyánszky Zoltán, a Magyar Sakkszövetség elnöke mondta az utolsó beszédet, egy régi kérdést megválaszolva elmondta mi is a sakk: „amikor beléptem játszmák helyszínéül szolgáló csarnokba és elképzeltem, hogy mennyi ember ül majd csöndben, mindenki figyel, rájöttem, a sakk egy vallás. Misztikummal, tudással, istenséggel”.

Nyílt torna. 1. csapat: 1. tábla: Rapport Richárd, 2. Lékó Péter, 3. Sjugirov Sanan, 4. Berkes Ferenc, tartalék: Gledura Benjámin. Szövetségi kapitány: Ács Péter. 2. csapat: 1. tábla: Kozák Ádám, 2. Bánusz Tamás, 3. Prohászka Péter, 4. Antal Gergely, tartalék: Papp Gábor. Szövetségi kapitány: Medvegy Zoltán. 3. csapat: 1. tábla: Kántor Gergely, 2. Krstulovic Alex, 3. Juhász Ágoston, 4. Karácsonyi Gellért, tartalék: Vanczák Tamás. Szövetségi kapitány: Gonda László

 

Női torna. 1. csapat: 1. tábla: Gaál Zsóka, 2. Hoang Thanh Trang, 3. Terbe Julianna, 4. Papp Petra, tartalék: Lázárné Vajda Szidónia. Szövetségi kapitány: Ifj. Fodor Tamás. 2. csapat: 1. tábla: Mihók-Juhász Barbara, 2. Lakos Nikoletta, 3. Karácsonyi Kata, 4. Demeter Dorina, tartalék: Terbe Zsuzsanna. Szövetségi kapitány: Galyas Miklós. 3. csapat: 1. tábla Sulyok Eszter, 2. Tóth Lili, 3. Gömböcz Zsófia, 4. Nandin-Erdene Davaademberel, tartalék: Sipos Stefánia. Szövetségi kapitány: Csonka Balázs

A magyar csapatok

 

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
9 órája

Sakkcsapat-világbajnokság: Rapportéknak villámsakkban a nyolcaddöntő jelentette a végállomást

Egyéb egyéni
2026.06.21. 16:34

Rapport Richárdék a nyolcadik helyen végeztek a gyorssakkcsapat-vb-n

Egyéb egyéni
2026.06.19. 18:33

Rapport Richárd maradt 21., Gaál Zsóka javított a sakkvilágranglistán

Egyéb egyéni
2026.06.01. 09:47

Sakk: hat korosztályban avattak rapidbajnokokat Miskolcon

Utánpótlássport
2026.05.26. 09:00

Népsport: Anatolij Karpov óriáskígyóként pusztította el az ellenfeleit

Népsport
2026.05.23. 09:26

Rekord, a Nagykanizsa 18. alkalommal nyerte meg a sakkcsapatbajnokságot

Egyéb egyéni
2026.05.11. 16:30

Boldog zseniket neveltek – Polgár László 80 éves

Egyéb egyéni
2026.05.11. 07:05
Ezek is érdekelhetik