India megnyerte a nyílt tornát a sakkolimpián

R. P.R. P.
2024.09.22. 15:20
A győztes csapat tagja, Dommaraju Gukesh hamarosan vb-döntőt vív (Fotó: Kovács Péter)
Matematikailag is biztossá vált, hogy India nyeri meg a BOK-csarnokban zajló sakkolimpiát a nyílt versenyben. A sportág őshazája először szerzi meg a legfontosabb csapatverseny aranyérmét.

 

Bár még javában tart a sakkolimpia utolsó fordulója, és benne Szlovénia–India meccs, az ázsiaiak már két játszmát megnyertek a négyből (Dommaraju Gukesh és Arjun Erigaisi révén. Így biztossá vált, hogy legalább döntetlenre hozzák a találkozót, márpedig az így megszerzett minimum egy csapatponttal behozhatatlan előnyt érnek el a kínaiakakkal szemben.

Az ázsiai ország története során előszőr szerzi meg a sakkolimpia aranyérmét. A győztes csapat tagjai: Dommaraju Gukesh, Rameshbabu Praggnanandhaa, Arjun Erigaisi, Vidit Gujrathi, Pentala Harikrishna.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
14 órája

Sakkcsapat-világbajnokság: Rapportéknak villámsakkban a nyolcaddöntő jelentette a végállomást

Egyéb egyéni
2026.06.21. 16:34

Rapport Richárdék a nyolcadik helyen végeztek a gyorssakkcsapat-vb-n

Egyéb egyéni
2026.06.19. 18:33

Öttusa: Erdős Rita is döntős a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.11. 15:59

Öttusa-vk: öt magyar női továbbjutó a nyolc indulóból

Egyéb egyéni
2026.06.09. 20:32

Rapport Richárd maradt 21., Gaál Zsóka javított a sakkvilágranglistán

Egyéb egyéni
2026.06.01. 09:47

Biztonsági okokból lebontják az indiai Messi-szobrot

Minden más foci
2026.05.28. 14:08

Sakk: hat korosztályban avattak rapidbajnokokat Miskolcon

Utánpótlássport
2026.05.26. 09:00
Ezek is érdekelhetik