Két magyar érem az erőemelők klasszikus Európa-bajnokságán

2025.03.24. 18:40
Fotó: Magyar Erőemelő Szövetség
Budai Kristóf két fogásnemi érmet is szerzett az erőemelők klasszikus Európa-bajnokságán Malagában.

A magyar szövetség hétfői beszámolója szerint a világjátékokra készülő, 120 kilogrammos kategóriában induló versenyző guggolásban és fekvenyomásban is bronzérmes lett, összetettben a negyedik helyen zárt, a testsúlyarányos pontszámítás alapján pedig pályafutása legjobb teljesítményét nyújtotta.

A magyar válogatott tíz versenyzővel – köztük két újonccal – vett részt a kontinensviadalon. A következő nagy megméretés a németországi világbajnokság lesz, ahol várhatóan erősebb felállásban szerepel majd a magyar csapat. A világjátékokat augusztus 7. és 17. között rendezik meg a kínai Csengtuban.

 

Legfrissebb hírek

Magyar világcsúcs az erőemelő-vb-n

Egyéb egyéni
2026.06.18. 14:02

Négy magyar érem, köztük két arany a felnőtteknél a fekvenyomók világbajnokságán

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:12

Magyar aranyérem az erőemelők Európa-bajnokságán

Egyéb egyéni
2026.03.18. 17:08

Magyar érem összetettben már az első napon az erőemelő Eb-n

Csupasport
2026.03.16. 12:33

Gyász: elhunyt Mészáros Tibor világcsúcstartó erőemelő

Egyéb egyéni
2025.11.22. 21:27

Ilyen még nem volt: Specziár Levente 16 évesen lett felnőtt magyar bajnok

Egyéb egyéni
2025.11.06. 09:33

Hatodik az erőemelő Budai Kristóf a világjátékokon

Egyéb egyéni
2025.08.15. 16:46

Enahoro ezüstérmes lett erőemelésben a Világjátékokon

Egyéb egyéni
2025.08.14. 16:26
Ezek is érdekelhetik