
Schmidt Ádám kiemelte, egyik elsődleges céljuk az, hogy az általános és középiskolások is részt vegyenek ebben a programban, ugyanakkor nagy kihívás a fiatalokat megszólítani és a sporttal „elcsalni” a számítógép és a képernyő elől.
„Hosszabb távon bizonyára szükség lesz arra is, hogy edukáljuk a honfitársainkat és megértessük velük, miért fontos a rendszeres testmozgás és sportolás. Tudjuk, hogy az egészségügynek mennyit segít, ha a magyar emberek rendszeresen sportolnak és ezzel egészségesebbé válnak. A sok állami fejlesztés eredményeként az elmúlt 15 évben rengeteg sportlétesítmény valósult meg, és nagyon lényeges, hogy mindenki értse, ezek nemcsak az élsportolóknak készültek, hanem szabadidősportos célokat is kiszolgálnak” – mondta az államtitkár.
Hangsúlyozta, hogy a ceglédihez hasonló kondiparkból összesen 2500 épült az országban, ezeket bárki ingyenesen használhatja, az államtitkárság pedig azzal is próbál segíteni, hogy online edzésprogramot biztosít az érdeklődőknek, akik mobiltelefonjukon egy QR-kód segítségével érhetik el ezt. Jelenleg Budapesten a Duna Arénánál és Tüskecsarnoknál, a Nemzeti Atlétikai Központban (NAK), illetve Dunakeszin, Gyálon, Sukorón, valamint Siófokon, Tiszafüreden, péntektől pedig már Cegléden is hozzáférhetők ezek az edzésprogramok.

Sportoló Nemzet Program, május 30.

Magabiztos újpesti siker az első felkészülési meccsen







