Hetedik lett a magyar válogatott a vakok és gyengénlátók sakkolimpiáján

2025.06.27. 17:19
null
Fotó: Facebook/Fodisz
A hetedik helyen végzett a magyar válogatott a Nemzetközi Braille Sakkszövetség (IBCA) 17. sakkolimpiáján, amely a világ vak és gyengénlátó játékosainak legnagyobb nemzetközi seregszemléje.


A Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) csütörtöki közleménye szerint a kilencfordulós tornán a magyar csapat négy győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel zárt, legyőzte Olaszországot, Szlovákiát, Litvániát és Montenegrót. A válogatottat – melynek szövetségi kapitánya Medvegy Zoltán nemzetközi nagymester – Csúri Szilveszter, Élő István, Szilágyi Sámuel Attila, Vilics Hanna, Voján István és Zámbó Zoltán István alkotta.

A szerbiai Vrnjacka Banjában rendezett viadalon 22 ország versenyzői vettek részt.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
2026.06.26. 18:51

Sakkcsapat-világbajnokság: Rapportéknak villámsakkban a nyolcaddöntő jelentette a végállomást

Egyéb egyéni
2026.06.21. 16:34

Rapport Richárdék a nyolcadik helyen végeztek a gyorssakkcsapat-vb-n

Egyéb egyéni
2026.06.19. 18:33

Rapport Richárd maradt 21., Gaál Zsóka javított a sakkvilágranglistán

Egyéb egyéni
2026.06.01. 09:47

Sakk: hat korosztályban avattak rapidbajnokokat Miskolcon

Utánpótlássport
2026.05.26. 09:00

Népsport: Anatolij Karpov óriáskígyóként pusztította el az ellenfeleit

Népsport
2026.05.23. 09:26

Rekord, a Nagykanizsa 18. alkalommal nyerte meg a sakkcsapatbajnokságot

Egyéb egyéni
2026.05.11. 16:30

Boldog zseniket neveltek – Polgár László 80 éves

Egyéb egyéni
2026.05.11. 07:05
Ezek is érdekelhetik