Guzi Blanka: Szeretném átmenteni a formámat

D. Á./MTID. Á./MTI
2025.07.09. 19:27
null
Guzi Blanka (Fotó: Dömötör Csaba)
Az Alexandriában rendezett két versenyről két éremmel tért haza az olimpiai negyedik helyezett Guzi Blanka, aki az Európa-bajnokságig hátralévő szűk két hétben szeretné átmenteni a formáját.

„Az egyiptomi meleg után jólesik ez a hűsítő időjárás, ami itthon fogadott” – mondta a hazaérkezés után az MTI-nek a DVTK 26 éves öttusázója, aki a világkupadöntőben bronzérmet, majd a váltó-világbajnokság női versenyében Dulai Kingával ezüstérmet szerzett. A tavalyi világbajnokságon egyéniben második helyezett versenyző hozzátette, hogy Alexandriában nem is a 30–32 fokos hőmérséklet volt vészes, hanem a magas páratartalom viselte meg őt.

„Az első napon, az elődöntőben fejbe vágott az időjárás, a lövészeten kívül egyik szám sem esett jól. De mivel én a délutáni csoportban szerepeltem, már akkor tudtam, illetve reméltem, hogy a reggel kezdődő döntőben azért könnyebb lesz” – idézte fel a vk-finálén történteket, és elárulta, tett is azért, hogy a döntőben semmi se érje váratlanul. 

„Másnap pihenőnapunk volt, hiszen a fiúk selejtezőjét rendezték meg, és én a két csoport közti szünetben, délben kimentem futni. Ép ésszel ilyet nem tesz az ember... Húsz percet futottam és a végén repülőztem, aztán bebizonyosodott, hogy jó döntés volt ez a speciális módszer. A döntőben már tudtam, mire számítsak, és az is segített, hogy edzőm, Kállai Ákos, valamint Belák János szövetségi kapitány folyamatosan hozta a hűsítő jégtömlőket. A záró számban sikerült felfutnom a dobogóra, nagyon örültem a bronzéremnek.”

A világkupadöntő után ugyanazon a helyszínen váltó-világbajnokság zajlik a héten több korcsoport részvételével. A női verseny kedden volt, így Guzi Blankának egy nap pihenő után akadt ismét feladata.

„Nagyon szerettem volna indulni, de kezdetben nem volt párom. Aztán Dulai Kinga vállalta, és mindkettőnk felkészülésébe jól illett ez a verseny” – utalt vissza az alexandriai szereplését megelőző itthoni időszakra. 

„Váltóban csak féltávot kell teljesíteni, ami még elviselhető terhelés volt az előző verseny után, és gyorsító edzésnek is beillett. Az igaz, hogy elfáradtam a végére, de jóleső fáradtság volt” – mesélte, majd kiemelte, azért is örült a váltóversenynek, mert azon új akadálypályát tudott kipróbálni. Ebben az idényben ugyanis az az egyik célja, hogy a lovaglást felváltó OCR-ben minél több tapasztalatot szerezzen.

„A váltó akadálypályáján megjavítottam az egyéni csúcsomat, ami az ezüstérem mellett plusz öröm volt” – mondta Guzi Blanka, aki a július 21-én kezdődő madridi Európa-bajnokságig szeretné átmenteni a formáját, mert mint azt megjegyezte: a hátralévő rövid időben a „világot megváltani úgysem lehet”.

 

Legfrissebb hírek

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Egyiptom–Irán 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
2 órája

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
13 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
16 órája

Vb 2026: közösen tiltakozik a „pride-mérkőzés” miatt a két muszlim ország szövetsége

Foci vb 2026
19 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
2026.06.22. 17:38
Ezek is érdekelhetik