
Visszatérhetnek az orosz vitorlázók – képünk illusztráció (Fotó: Getty Images)
A Nemzetközi Vitorlásszövetség engedélyezte, hogy semleges színekben az orosz és fehérorosz sportolók ismét indulhassanak az égisze alatt zajló versenyeken.
A jóváhagyást az Összoroszországi Vitorlásszövetség jelentette be. A moszkvai közlés szerint a világszövetség „a Nemzetközi Olimpiai Bizottság jelenlegi ajánlásaival összhangban javasolta, hogy az orosz és fehérorosz vitorlázók, a sportolók segítő személyzete és a bírák semleges státuszban részt vehessenek a versenyeken”.
A sport irányító szervezete pár nappal a fegyveres konfliktus kirobbanása után, 2022. március 1-jén tudatta, hogy az ukrajnai háború miatt felfüggeszti Oroszország és legfőbb szövetségese, Fehéroroszország képviselőinek nemzetközi vitorlásviadalokon való részvételét.
Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok
Minden más foci
2026.06.25. 21:58

Vitorlázás: az Arany-csoportba jutás a cél
Egyéb egyéni
2026.06.21. 07:25

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból
Kosárlabda
2026.06.12. 11:34
Ezek is érdekelhetik





