
Fotó: Dömötör Csaba
A cselgáncsozó Özbas Szofi aranyérmet nyert szombaton az Abu-Dzabiban zajló Grand Slam-verseny 70 kilogrammos súlycsoportjában.
Az Európa-bajnok Özbas a legjobb 16 között a brit Katie-Jemima Yeats-Brownt ipponal, a negyeddöntőben a német Samira Bockot jukóval, az elődöntőben a pedig a görög Eliszavet Telcidut vazaarival verte.
A döntőben az ausztrál Aoife Coughlan következett, akit egy támasztott válldobással vitt le a tatamira, és az ezért járó vazaarival győzött.
Özbas ebben az esztendőben háromszor döntőzött Grand Slam-viadalon, és mindig nyert. Abu-Dzabi előtt februárban Bakuban és márciusban Tbilisziben diadalmaskodott.
Legfrissebb hírek

Pupp Réka bronzérmes az ulánbátori cselgáncs GP-n
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:54

Cselgáncs ob: Pupp Réka tizedik bajnoki aranyérme
Egyéb egyéni
2026.06.06. 18:39
Ezek is érdekelhetik






