Európa-liga: az Újpest ellenfele két zárt kapus mérkőzést játszik

MTI MTIMTI MTI
2009.08.07. 16:28
Címkék
Zárt kapuk mögött játssza a következő két otthoni mérkőzését az Európa-ligában a Steaua Bucuresti, amelyet így büntetett az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Újpest elleni találkozón történt incidensek miatt – adta hírül pénteken a román média.
A beszámolók szerint Valeriu Argaseala, a román klub elnöke pénteken közölte Gigi Becalival, a csapat tulajdonosával, hogy az UEFA újabb büntetést rótt ki a Steauára. A román média emlékeztet arra, hogy az Európa-liga második selejtezőkörében, július 16-án Bukarestben megrendezett Steaua–Újpest mérkőzés ideje alatt egy szurkoló a pályára szaladt, a román drukkerek pedig egy magyargyalázó feliratot is kifüggesztettek. Korábban a Steauát 50 ezer euróra bírságolták meg, de az UEFA fegyelmi bizottsága eltörölte ezt a büntetést, és helyette két találkozó közönség nélkül való lejátszására ítélte a román klubot. A Steaua szurkolóival hónapok óta konfliktusban álló Becali pénteken kifakadt a rendbontók ellen. A Gazeta Sporturilor című napilap elektronikus kiadása szerint Becali kijelentette, hogy a drukkerek felelőtlensége miatt összesen körülbelül 700 ezer euró kár éri a Steauát.
Legfrissebb hírek

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
17 perce

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
39 perce

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
54 perce

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
1 órája

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
2 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
2 órája

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik