Európa-liga: 117 horvát szurkolót vettek őrizetbe Temesváron

MTI MTIMTI MTI
2009.10.02. 10:46
Címkék
A csütörtök este kitört verekedések a labdarúgó Európa Liga-csoportmérkőzést követően is folytatódtak Temesváron a hazai csapat, illetve a horvát Dinamo Zagreb drukkerei között, akik közül összesen 131 személyt állítottak elő.

A helyi rendőrség tájékoztatása szerint 117 horvát és 14 román szurkolót vettek őrizetbe a botrányos események nyomán, melyek során összesen tíz személy – köztük egy rendőr – sérült meg súlyosabban.

Az összetűzések már a meccset megelőzően elkezdődtek a belvárosban: a drukkerek palackokkal, valamint a kávézók teraszainak mozdítható tárgyaival dobálták egymást, nem kímélve a nők és a gyerekek testi épségét sem.

A mérkőzésen sem csitultak a kedélyek, a szerb határhoz közeli, jelentős szerb kisebbséggel bíró Temesvár szimpatizánsai a meccsen a „Szerbia, Szerbia” rigmust kiáltozták, a felbőszült horvátok pedig a „Le a szerbekkel” mondatot harsogták válaszul. A zágrábiak mindemellett székeket és köveket dobáltak a pályára.

A balhé a 3–0-s vendégsikerrel záruló meccs után a belvárosban folytatódott, majd zárult le. A román hatóságok, miután véget vetettek a harcoknak, a zágrábi szurkolókat egészen a magyar határig kísérték.

Legfrissebb hírek

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
15 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
31 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
43 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
45 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
50 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
52 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
1 órája

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik