A DVSC az UEFA-szabályzat 41. paragrafusában bízhat

2010.08.28. 23:40
null
Szima Gábor bízik az UEFA jóindulatában (Fotó: NS-archív)
Nehezen csillapodnak a kedélyek Debrecenben a pénteki sokk után. Ahogy arról ma már beszámoltunk, a bolgárok Máté Péter jogosulatlan szereplése miatt megóvták a DVSC elleni csütörtöki El-mérkőzést, a hajdúsági klubelnöke, Szima Gábor a Nemzeti Sportnak ugyanakkor elmondta, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi szabályzatának 41. paragrafusában bíznak, ami alapján kizárásnál enyhébb büntetést is kiszabhat az UEFA. A sportvezető ugyanakkor leszögezte: a játékosok  mindenképp megkapják a továbbjutásért járó prémiumot.

„Ami történt, megtörtént, ezen már változtatni nem tudunk – kezdte a Máté Péter-ügyre reagálva a Nemzeti Sportnak adott nyilatkozatát Szima Gábor, a DVSC elnöke. – Péntek délután az UEFA kérésre elküldtük az üggyel kapcsolatos álláspontunkat."

„Olyan esetről van szó, amelyben adminisztrációs hiba folytán játékjogosultsággal rendelkező, de be nem nevezett labdarúgó lépett pályára, hiszen Máté Péter nem volt eltiltva, így ez az eset nem ugyanolyan megítélés alá esik, mint a győriek mérkőzése volt a kazah Atirau ellen. Az alatt a néhány perc alatt Máté Péter játéka nem befolyásolta döntően a továbbjutást. Az UEFA fegyelmi szabályzatának 41. paragrafusa kimondja, hogy ha a játékos döntően nem befolyásolja a mérkőzés végeredményét, kiszabható enyhébb büntetés is, mint a mérkőzés eredményének megváltoztatása. A továbbjutásért járó prémiumot az UEFA döntésétől függetlenül megkapják a játékosok" – fogalmazott a sportvezető.

Az adminisztrációs hiba kapcsán a házon belüli megoldásról is beszélt az elnök.

„Néhány szélsőségesen gondolkodó szurkoló azt szeretné, ha fejek hullanának a DVSC-nél. Természetesen az ügynek lesz következménye, de ilyen szankciót ne várjanak tőlünk" – mondta Szima, aki klubja hivatalos honlapjának azt is elárulta, a pénteki események jelentősen befolyásolták a csapat felkészülését a holnapi Videoton elleni rangadóra, de bízik benne, hogy a szurkolók segítségével a játékosok túlteszik magukat a megrázkódtatáson, és százszázalékosan a mérkőzésre tudnak koncentrálni.

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
3 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
6 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
7 órája

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Szűcs Tamás a portugál élvonalban folytatja – hivatalos

Légiósok
2026.06.16. 18:01
Ezek is érdekelhetik