Európa-liga: Még nem jutottunk tovább - Marco Rossi

2012.07.11. 20:51
Sűrű programjuk volt a Budapest Honvéd labdarúgóinak szerda délután: előbb felvételről megnézték a Flamurtari–Bp. Honvéd Európa-liga-párharc első felvonását – amelyet ismét jó alaposan kielemzett Marco Rossi vezetőedző –, majd edzésen vettek részt.

A tréningen olyan játékosok is teljes értékű munkát végeztek, akiknek korábban kérdéses volt a csütörtöki szerepvállalásuk.

„Megfelelő hangulatban telt a napunk – nyilatkozta Marco Rossi a honvedfc.hu-nak. – Szerencsére jó állapotban vannak a játékosok, amit jelez, hogy az odavágóhoz képest Faggyas Milánra és Vécsei Bálintra is számíthatok. A héten gondokkal küszködő Marko Vidovics is teljes értékű munkát végzett. Az edzés előtt is megnéztük az első meccs felvételét, hogy kielemezzük a történteket. Felhívtam a játékosaim figyelmét arra, hogy nem szabad hagyni, hogy területhez jussanak az albánok, mert nagyon gyors és veszélyes játékosaik vannak.”

„Kihangsúlyoztam, hogy nem jutottunk még tovább. Hozzátettem, az első meccsen akár ki is kaphattunk volna, ezért teljes koncentrációra lesz szükség mindenkitől. A kinti mérkőzésen remek volt a hangulat, örülnénk neki, ha ez holnap is így lenne. Tisztában vagyok vele, a drukkerektől nem lehet elvárni, hogy kijöjjenek a mérkőzésekre, hanem tenni kell azért, hogy rendszeresen így tegyenek. Ehhez eredményesen és szépen kell futballoznunk. Azt azonban tudnia kell mindenkinek, hogy még az utunk elején járunk” – mondta az olasz szakember.

„Megfelelő hangulatban telt a napunk – nyilatkozta Marco Rossi a honvedfc.hu-nak. – Szerencsére jó állapotban vannak a játékosok, amit jelez, hogy az odavágóhoz képest Faggyas Milánra és Vécsei Bálintra is számíthatok. A héten gondokkal küszködő Marko Vidovics is teljes értékű munkát végzett. Az edzés előtt is megnéztük az első meccs felvételét, hogy kielemezzük a történteket. Felhívtam a játékosaim figyelmét arra, hogy nem szabad hagyni, hogy területhez jussanak az albánok, mert nagyon gyors és veszélyes játékosaik vannak.”

„Kihangsúlyoztam, hogy nem jutottunk még tovább. Hozzátettem, az első meccsen akár ki is kaphattunk volna, ezért teljes koncentrációra lesz szükség mindenkitől. A kinti mérkőzésen remek volt a hangulat, örülnénk neki, ha ez holnap is így lenne. Tisztában vagyok vele, a drukkerektől nem lehet elvárni, hogy kijöjjenek a mérkőzésekre, hanem tenni kell azért, hogy rendszeresen így tegyenek. Ehhez eredményesen és szépen kell futballoznunk. Azt azonban tudnia kell mindenkinek, hogy még az utunk elején járunk” – mondta az olasz szakember.

Az Európa-liga első selejtezőkörének visszavágóját, a Bp. Honvéd–Flamurtari mérkőzést csütörtökön 20.30 órától rendezik.

 

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
23 órája

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

A 42 éves Tomás Tujvel hosszabbított a Honvéddal

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 19:58
Ezek is érdekelhetik