Újra kupakín, idegenben is kikapott a DVSC

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.21. 17:55
null
Idegenben sem ment a Lokinak, ki is esett (Fotó: dvsc.hu – archív)
A Debreceni VSC odahaza és idegenben is kikapott a fehérorosz Torpedo Zsogyinótól, így elbukta a labdarúgó Európa-liga-selejtezős párharcot.


EURÓPA-LIGA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

Torpedo Zsogyino (fehérorosz)–DVSC 1–0 (Gyemidovics 25.)
Továbbjutott: a Torpedo Zsogyino, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Mondjuk meg őszintén, a mérkőzés előtti harcos nyilatkozatok után vérmesebb kezdést vártunk a Debrecentől, amelynek Fehéroroszországban kellett volna kiköszörülnie az odahaza esett csorbát – ehhez képest pár kósza magyar lövés után első épkézláb támadásából betalált a Torpedo, a vendégvédelem élénk közreműködésével. Az 1–0 azt jelentette, hogy egymás után három gólt kellett volna rúgnia a Lokinak a továbbjutáshoz.

Vagy legalább kapura rúgnia, mert bizony még a 60. perc táján is azért búslakodtunk, hogy még mindig nincs igazi helyzete a Debrecennek, ellenben Szerhij Sapoval döngő kapufát lőtt.

Ment, ment előre a Kondás Elemér-gárda, harcolt bátran a középpályán, de ugyebár ez a minimum egy igen jól megfizetett profitól, azért sem szoktunk ujjongani, ha egy hegesztő pontosan hegeszt, egy napszámos szorgalmasan kapál vagy egy zabhegyező zabot hegyez.

Teszi a dolgát.

Kondás mester hármat cserélt, behozta a kispadról minden támadó szellemű játékosát, de Takács Tamás, Horváth Zsolt és Ferenczi János sem tett csodát (sőt a hazaiak lőttek még egy lécet) ezen a hideg fehérorosz kora estén.

Amelyben csúnyán ráfázott a Debrecen, és mondjuk meg őszintén: sokak szemében az egész NB I is leértékelődött az újabb kínos kupakudarccal.

Merthogy marad a DVSC-nek is a hazai bajnokság, ahol, mint Uj Péter örökbecsűjét idézzük: „igenis látszik a fény az alagút végén, idegenbe is győzni megyünk és a labda gömbölyű”.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
6 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik