El: Ilyen csapatot szeretnénk minden egyes alkalommal! – M. Nikolics

2017.08.03. 22:22
A két vezetőedző, Marko Nikolics és Jocelyn Gourvennec értékelte a Videoton–Girondins Bordeaux (1–0) mérkőzést a labdarúgó Európa-liga 3. csoportkörének visszavágója után.

„Ilyen szinten már nincs könnyű meccs – kezdte csalódottan a Bordeaux vezetőedzője, Jocelyn Gourvennec. – A Videoton nagyon intenzíven játszott. Az első félidőben nem teremtettünk jó pozíciót magunknak, és kihagytunk fontos helyzeteket. Nem sikerült uralnunk a mérkőzést, nem a mi szintünkön futballoztunk, mint a múlt héten. Tudtuk, hogy az elején kellene gólt szereznünk, azonban nem sikerült. A találkozó második részében már nem voltunk jelen a pályán. Hatalmas a csalódás, de gratulálok a Videotonnak. Tapasztalt csapat, hozzászokott az ilyen meccsekhez, biztos, hogy lesz esélye bejutni a csoportkörbe is.”

„Megérdemeltük győzelmet és a továbbjutást is – mondta Marko Nikolics a Videoton vezetőedzője. – Végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, hamarabb is eldönthettük volna, ha a nagy helyzeteink egyikét gólra váltjuk. A fiúk úgy küzdöttek, mint a harcosok, nem akárhogy játszottak, taktikailag tökéletes teljesítményt nyújtottak. Ilyenkor nem kell félned a kispadon, mert a szerencse is melléd áll.”

„Ilyen Videotont szeretnénk minden egyes alkalommal látni a pályán. Ez nemcsak nekünk, hanem az egész magyar labdarúgásnak hatalmas dolog. Eddig az El-ben nem jött össze kapott gól nélküli meccs, most végre igen, ráadásul a Bordeaux-nak nem igazán volt kijátszott ziccere sem, inkább csak távoli lövései. Boldog vagyok!” – tette hozzá a szerb tréner.

Nikolics elárulta, hogy a mérkőzés után rögtön a feleségét és a kislányát hívta, megosztva velük az örömét, de az ünneplésre nincs idő: reggel már edzést vezényel a játékosoknak. Aztán jön a playoffkör sorsolása…

„Meglátjuk, kit kapunk, de szeretnénk bejutni a csoportkörbe.” Bordeaux vezetőedzője, Jocelyn Gourvennec. – A Videoton nagyon intenzíven játszott. Az első félidőben nem teremtettünk jó pozíciót magunknak, és kihagytunk fontos helyzeteket. Nem sikerült uralnunk a mérkőzést, nem a mi szintünkön futballoztunk, mint a múlt héten. Tudtuk, hogy az elején kellene gólt szereznünk, azonban nem sikerült. A találkozó második részében már nem voltunk jelen a pályán. Hatalmas a csalódás, de gratulálok a Videotonnak. Tapasztalt csapat, hozzászokott az ilyen meccsekhez, biztos, hogy lesz esélye bejutni a csoportkörbe is.”

„Megérdemeltük győzelmet és a továbbjutást is – mondta Marko Nikolics a Videoton vezetőedzője. – Végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, hamarabb is eldönthettük volna, ha a nagy helyzeteink egyikét gólra váltjuk. A fiúk úgy küzdöttek, mint a harcosok, nem akárhogy játszottak, taktikailag tökéletes teljesítményt nyújtottak. Ilyenkor nem kell félned a kispadon, mert a szerencse is melléd áll.”

„Ilyen Videotont szeretnénk minden egyes alkalommal látni a pályán. Ez nemcsak nekünk, hanem az egész magyar labdarúgásnak hatalmas dolog. Eddig az El-ben nem jött össze kapott gól nélküli meccs, most végre igen, ráadásul a Bordeaux-nak nem igazán volt kijátszott ziccere sem, inkább csak távoli lövései. Boldog vagyok!” – tette hozzá a szerb tréner.

Nikolics elárulta, hogy a mérkőzés után rögtön a feleségét és a kislányát hívta, megosztva velük az örömét, de az ünneplésre nincs idő: reggel már edzést vezényel a játékosoknak. Aztán jön a playoffkör sorsolása…

„Meglátjuk, kit kapunk, de szeretnénk bejutni a csoportkörbe.”

 

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
Tegnap, 20:39

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22

Szűcs Kornél csapatával csap össze a Ferencváros az El-selejtezőben

Európa-liga
2026.06.16. 17:11

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43
Ezek is érdekelhetik