Európa-liga: Van bennünk hiányérzet – Orosz Pál

R. P.R. P.
2021.12.10. 22:10
null
„A cél természetesen a Bajnokok Ligája, mert a lécet mindig magasra kell tenni” (Fotó: Tumbász Hédi)
Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója szerint van hiányérzetük amiért negyedik helyen zártak az Európa-liga csoportkörében, de megjegyezte, „már-már Bajnokok Ligája szintű négyesben” szerepeltek.

 

„A sorsolás után már tudtuk, nagyon nehéz lesz, de arra nem számítottunk, hogy riválisaink ilyen jól teljesítenek majd a saját bajnokságukban” – utalt az M1 aktuális csatornán a sportvezető arra, hogy a Real Betis a spanyol, míg a Bayer Leverkusen a német bajnokságban áll a harmadik helyen. „Ennek ellenére van bennünk hiányérzet, de azt is látni kell, hogy a Bröndby, a Lokomotiv Moszkva, a Sturm Graz és a Ludogorec kevesebb ponttal végzett utolsóként a csoportjában”.

A Ferencváros öt vereség után a csütörtöki záró fordulóban a már biztos elsőBayer Leverkusent győzte le 1–0-ra. Orosz szerint a gyógyszergyáriak „még akkor is borzasztóan erősek”, amikor nem a legjobb összeállításukban lépnek pályára, mert így is csupa válogatott játékos szerepelt náluk. Hozzátette, a Leverkusen jövőre a Bajnokok Ligájában szeretne futballozni és arra vágyik, hogy Európa legjobb húsz klubja közé tartozzon, ennek fényében pedig különösen értékes a csütörtöki diadal.

„Azért kell dolgozni, hogy jövőre is legalább az Európa-liga csoportkörében legyen érdekelt a Ferencváros. A realitás a keretet és a financiális lehetőségeket tekintve ez, de a cél természetesen a Bajnokok Ligája, mert a lécet mindig magasra kell tenni” – fogalmazott Orosz Pál.

A sportvezető arról is beszámolt, hogy a téli átigazolási időszakban „nem lesz nagy mozgás” a csapatnál, mivel annak gerince rendben van. A jövőt illetően kijelentette, a bajnoki cím megvédése a prioritás.

A Ferencváros egy győzelemmel és öt vereséggel végzett a G-csoport utolsó helyén a második számú európai kupasorozatban. Elsőként a Leverkusen – a Groupama Arénában elszenvedett vereség ellenére – a nyolcaddöntőbe került, mögötte a második Real Betis is továbbjutott, míg a skót Celtic harmadikként a Konferencia-ligába került át.

(MTI)

Legfrissebb hírek

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
Tegnap, 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
2026.06.22. 16:51

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontparti középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:00
Ezek is érdekelhetik