A Nemzetközi Automobil-szövetség „felmentette” a McLarent

2007.05.30. 16:22
A Nemzetközi Automobil-szövetség szerdán délután közleményben tudatta, nem találta vétkesnek a McLaren-Mercedest a Monacói Nagydíj kapcsán, így semmilyen büntetést nem szab ki. Ismert, Lewis Hamilton azt állította, a csapat arra utasította, ne küzdjön Fernando Alonsóval a győzelemért, inkább őrizze meg második helyét. Így immár végleges a futam végeredménye.
Fernando Alonso vezeti ismét a pontversenyt
Reuters
Fernando Alonso vezeti ismét a pontversenyt
Fernando Alonso vezeti ismét a pontversenyt
Reuters
Fernando Alonso vezeti ismét a pontversenyt

Az FIA sportszabályzatának 151. pontja szerint a csapatutasítás bármilyen formája tiltott, ez büntetést von maga után. A szövetség azonban most kijelentette: a wokingi csapat nem vétett a „kódex” ellen.

„"Megvizsgáltuk a Vodafone McLaren Mercedes, valamint a csapat versenyzői közötti rádióbeszélgetéseket és a rendelkezésre álló adatokat, s ezek alapján az FIA úgy véli, a csapat nem vétett a szabályok ellen. Így nincs szükség további intézkedésre” – áll az FIA állásfoglalásában.

Az indoklás számos tényt és hátteret említ, a szövetség többek között leszögezi: Monte-Carlóban a kétkiállásos taktika az üdvözítő, annak módosítására csak akkor van szükség, ha valamilyen ok miatt pályára küldik a biztonsági autót. Az ideit megelőző öt futamból négy esetben kellett safety-cart alkalmazni.

Az FIA kitért arra is, hogy a jelenlegi szabályok szerint a boxkiállásra vonatkozó taktikát az időmérő edzés záró szakasza előtt kell közölni az illetékesekkel. A mostani vizsgálat szerint Hamilton autójában öt körrel többre elegendő üzemanyagot töltöttek. Ez a britnek esélyt adott az egykiállásos stratégiára, ha szükség lett volna a biztonsági autó beküldésére. Erre azonban nem került sor.

A tények felsorolásának zárásaként az FIA leszögezte: a McLaren jelentősen gyorsabb volt a többi autónál.
Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
6 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
11 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
15 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik