Orvosi nem Kubicának, aki így nem lehet ott az indianapolisi futamon

2007.06.14. 22:26
A Formula-1-s sorozat hétvégi, Kanadai Nagydíján a vasárnapi futamon súlyos balesetet szenvedett a BMW Sauber lengyel pilótája, Robert Kubica. Szerencsére az ijedtség nagyobb volt, mint a baj, a tehetséges ifjú versenyző egy bokaficammal megúszta az esetet, amelyet jó tíz évvel ezelőtt aligha élt volna túl. Bár Kubica az esetet követően egy nappal már el is hagyta a kórházat és a hétvégi futamon, Indianapolisban rajthoz állt volna, a FIA orvosai megvétozták indulását.
Súlyos balesete után egy héttel Kubica nem lehet ott a következő Formula-1-s futamon, bármilyen jól is érezte magát
Súlyos balesete után egy héttel Kubica nem lehet ott a következő Formula-1-s futamon, bármilyen jól is érezte magát
Súlyos balesete után egy héttel Kubica nem lehet ott a következő Formula-1-s futamon, bármilyen jól is érezte magát
Súlyos balesete után egy héttel Kubica nem lehet ott a következő Formula-1-s futamon, bármilyen jól is érezte magát

“Nagyon csalódott vagyok a döntés miatt - nyilatkozta Kubica az orvosi vizsgálatot követően-, teljesen jól érzem magam.”

A montreali futamot végül az ifjú brit trónkövetelő, Lewis Hamilton nyerte, ám a Kanadai Nagydíj mégsem emiatt maradt leginkább emlékezetes. Robert Kubica a viadal 27. körében az egyik kanyarban elvesztette uralmát BMW-je felett, és óriási sebességgel a menetirány jobb oldalán lévő falnak csapódott, majd onnan a pályán keresztül átpörgött a bal oldalra, ahol ismét a falnak csapódott.

Eltelt egy kis idő, amíg megnyugodhattak a kedélyek, de a szörnyű látvány ellenére a pilóta állapota stabilnak, a történteket átélve kifejezetten jónak volt mondható.

Az első, rögtönzött orvosi szakvélemények szerint a pilóta lábtörést szenvedett, ez a legsúlyosabb sérülése, de már a kórházban, a tüzetesebb vizsgálat megállapította: csak ficamról, rándulásról van szó.

Kubicát egy napot a biztonság kedvéért mégis bent tartották a kórházban megfigyelés céljából, de hétfőn már távozhatott is. Méghozzá abban a tudatban, hogy akár versenykész állapotban is lehet a hétvégére, hiszen a világbajnoki sorozat az indianapolisi futammal folytatódik. Erről nyilatkozott maga az érintett versenyző is: mindent elkövet azért, hogy rajthoz állhasson.

A BMW Sauber szerdán zöld utat adott a pilótának, így már csak a csütörtöki FIA orvosi vizsgálatot kellett megvárni a végkifejlethez.

A mai döntés azonban nemleges lett, így 22 éves lengyelt a csapat 19 éves tesztpilótája, Sebastian Vettel helyettesíti majd az Amerikai Nagydíjon, aki élete első Formula-1-es futamán állhat majd rajthoz.

Saját bajnokságában, a Renault-világsorozaton viszont június 14-15-én már a Hungaroringen láthatjuk majd az F1-s tűzkeresztségen addigra már minden bizonnyal áteső német Vettelt.

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
55 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
4 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
19 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik