Mindenki elégedett a McLarennél, csak Hamilton hibáját sajnálják

2007.08.03. 17:38
A McLaren-Mercedes csapatnál érhetően mindenki örült a péntek délutáni eredményeknek, hiszen Fernando Alonso az első, míg Lewis Hamilton a harmadik helyen zárta a második szabadedzést. A vb-pontversenyben vezető brit úgy véli, ha nem pördül meg a tréning végén, még futhatott volna egy gyorsabb kört.
Fernando Alonso nyújtotta a kiegyensúlyozottabb teljesítményt a két McLaren-pilóta közül délután
Fernando Alonso nyújtotta a kiegyensúlyozottabb teljesítményt a két McLaren-pilóta közül délután
Fernando Alonso nyújtotta a kiegyensúlyozottabb teljesítményt a két McLaren-pilóta közül délután
Fernando Alonso nyújtotta a kiegyensúlyozottabb teljesítményt a két McLaren-pilóta közül délután

FERNANDO ALONSO (1. hely): „Jó nap volt, és örülök annak, ahogyan az autó viselkedett. A reggeli edzést arra áldoztzuk, hogy a beállításokat megtaláljuk, és hogy kiválogasssuk a megfelelő gumikat, amelyeket használunk majd.”

„A pálya itt, a Hungaroringen fokozatosan javul a hétvége során, ezért még délután is többnyire az abroncsok értékelésével voltunk elfoglalva. Úgy gondolom, jó pozícióban vagyunk, és már várom a továbbiakat, mert arra számítok, hogy továbbra is erősek leszünk itt.”

LEWIS HAMILTON (3. hely): „Attól eltekintve, hogy a délutáni edzés vége felé kicsúsztam, minden simán ment. Az utolsó lehetőséget viszont így elszalasztottam, pedig talán gyorsabb lehettem volna.”

„Akkor pördültem meg, amikor utolértem Jamamotót a gyors körömben, és talán túl gyorsan mentem bele az egyik kanyarba.”

„Ennek ellenére biztató lépéseket tettünk előre, és az eddigi teljesítményünk önbizalommal tölt el.”

RON DENNIS, a McLaren-Mercedes csapatfőnöke: „Biztató kezdés, mindkét autó versenyképesnek tűnik. Persze keményen dolgozunk tovább az éjszaka is, de az megelégedéssel tölt el, ahogyan sikerült előrelépnünk.”

„Kár, hogy Lewis megpördült az utolsó percekben, de ez nem befolyásolta túlzott mértékben a progarmunkat.”

NORBERT HAUG, a Mercedes motorsport-igazgatója: „Ezen a komoly kihívást jelentő pályán jól sikerült az első nap. Mindkét pilótánk végrehajtotta a tervezett programját, s gyors, illetve állandó köridőket produkált.”

„Persze a forgalom mindig fontos tényező itt, ezért
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
38 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik