Százmillió dollárba és a konstrüktőri pontokba került a kémügy

2007.09.13. 19:21
Százmillió dolláros büntetéssel, és a konstruktőri versenyben szerzett pontok elvételével sújtotta a Nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) tanácsa a McLaren-Mercedes csapatot Párizsban csütörtök este. A La Gazzetta dello Sport sportnapilap kürtölte először világgá, hogy az ügyben hivatalos bejelentés született, 24 órája van Ron Dennis csapatának a fellebbezésre. A konstruktőri versenyben azonnali hatállyal lenullázzák a McLaren-csapat pontszámát, a pilótákat azonban nem szankcionálják, folytatódhat tehát a McLaren-Ferrari rivalizálás, immár a pályán. Amennyiben a BMW csapat nem szerez négy ponttal többet a Ferrarinál a soron következő Belga Nagydíjon, abban az esetben már a következő futam után az olasz istálló "ölébe pottyanhat" a csapatvilágbajnoki cím.

Ron Dennis és a McLaren-csapat körül forró volt a levegő Párizsban
Ron Dennis és a McLaren-csapat körül forró volt a levegő Párizsban
A pénzbüntetés az istálló éves költségvetésének több, mint egy harmadát emészti fel.
A konstruktőri versenyből teljesen kizárták az ezüstnyilakat, hiszen az is biztossá vált, hogy nem szerezhetnek további konstrüktőri pontokat.Ron Dennis csapatfőnök 20:15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón reagált a történtekre.A büntetés súlyosabb is lehetett volna, hisz korábban olasz és spanyol lapok úgy értesültek, a Nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) kizárhatja a kémbotrányban gyanúsított McLaren-Mercedes csapatot a Formula-1 2007-es és 2008-as szezonjának küzdelmeiből. A meghallgatások kora este véget értek Párizsban, Lewis Hamiltont három órán át faggatták az FIA illetékesei.A tesztpilóta Pedro De La Rosát is több órán át vallatták a kémüggyel kapcsolatos információiról.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
40 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik