Formula–1: Ralf Schumachernek ez volt az utolsó éve a Toyotánál

2007.10.01. 16:12
Ralf Schumacher (képünk előterében) bejelentette, hogy a 2007-es idény végén elhagyja a Formula–1-es Toyota istállót. A német pilóta a saját hivatalos internetes oldalán nyilvánosságra hozott közleményében tájékoztatta döntéséről a közvéleményt.

„Miután három idényt töltöttem el a Toyota csapatban, új kihívások után akartam nézni” – nyilatkozta a 32 éves német versenyző.

A hétszeres világbajnok Michael Schumacher öccse 2005-ben igazolt a kölni székhellyel működő istállóhoz, de a várt siker nem jött el. Általában alulmaradt a háziversenyben csapattársával, Jarno Trullival szemben, és mindössze háromszor végzett a dobogón.

A 2001 és 2003 között a BMW-vel hat futamgyőzelmet szerző Ralf Schumacher elismerte: többet várt a Toyotával való együttműködésétől.

„Nagy várakozásokkal érkeztem. Egyrészt nagyon komoly és izgalmas kihívásnak tekintettem, hogy részt vehetek egy új versenyautó kifejlesztésében, másrészt megtanultam megkedvelni a japán életmódot az alatt a hosszú időszak alatt, amit még a Formula–1-es pályafutásomat megelőzően Japánban töltöttem. Még mindig jól kijövök ezzel a mentalitással.”

„Ugyanakkor – folytatta – már évek óta egy versenyképes autóra várok. A következő hetekben sokakkal leülök majd beszélgetni, és a szezon végén jelentem majd be, hogyan döntöttem. Számomra a pénzügyi szempontok kevésbé fontosak, mint részt venni az autó fejlesztésében, és utána azzal a kocsival sikereket elérni.”

Ralf Schumacher Formula–1-es pályafutása 1997-ben kezdődött a Jordan csapatánál, és már ebben az évben volt egy dobogós helyezése.

Az első nagy sikert a 2001-es év hozta meg számára, amikor három futamgyőzelmet szerzett a Williams pilótájaként, majd a következő két szezonban még további három alkalommal állt a dobogó tetején.

A pályafutása 2004 óta leszálló ágban van, az idén mindössze öt pontot tudott szerezni eddig, és a 14. helyen áll a pontversenyben.
Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
16 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
21 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik