Ecclestone kivonul a versenysorozatból, ha elveszik Räikkönen címét

2007.11.14. 17:12
Bernie Ecclestone, a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokság első számú vezetője, a kereskedelmi jogokat tulajdonló Formula One Management (FOM) igazgatója azzal fenyegetőzik, hogy visszavonul, ha a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fellebbviteeli testülete utólag megfosztja a finn Kimi Räikkönent a világbajnoki címtől. Az ügy lényege, hogy a gyanú szerint a Brazil Nagydíjon a Williams és a BMW szabálytalan üzemanyagot használt.
Bernie Ecclestone (jobbra) már többször bizonyította, hogy érzelmileg is Kimi Räikkönen mellett áll
Bernie Ecclestone (jobbra) már többször bizonyította, hogy érzelmileg is Kimi Räikkönen mellett áll
Bernie Ecclestone (jobbra) már többször bizonyította, hogy érzelmileg is Kimi Räikkönen mellett áll
Bernie Ecclestone (jobbra) már többször bizonyította, hogy érzelmileg is Kimi Räikkönen mellett áll

A McLaren-Mercedes csapata azért nyújtott be fellebbezést a FIA döntése ellen, mert a szövetség az utolsó futam után Brazíliában nem büntette meg a BMW Saubert és a Williamst.

A két istálló autóiba egyes adatok szerint a futam alatt a megengedettnél hidegebb az üzemanyagot töltöttek, ám ezt a versenybíróság akkor nem látta egyértelműen bizonyítottnak.

Räikkönen úgy nyerte meg a világbajnoki címet, hogy első lett a Brazil Nagydíjon, míg a végső győzelemért versenyben lévő további két pilóta közül Fernando Alonso a harmadik, Lewis Hamilton pedig a hetedik helyen zárt.

A finn így egyetlen ponttal előzte meg Hamiltont és Alonsót, de a brit előtt végzett a két BMW és Nico Rosberg a Williamsszel.

Ha őket kizárnák, s ezzel Hamiltont utólag negyediknek hirdetnék ki, megváltozna a pontverseny végeredménye.

Lewis Hamilton egyébként már korábban elmondta, hogy ő versenyben szerette volna megszerezni a trófeát, nem pedig a „tárgyalóasztalnál”.

Bernie Ecclestoneúgy próbált figyelmezetést küldeni a döntéshozóknak, hogy bejelentette: ha elveszik a világbajnoki címet Räikkönentől, ő bizony kivonul a sportágból.

„Ha bárki azt gondolja, hogy ez a legjobb döntés a Formula-1 számára, akkor eléggé komolyan el kell gondolkoznom azon, hogy visszavonuljak – mondta a The Guardiannak a sportág 77 éves elöljárója, aki 1972-ben „szállt be” a száguldó cirkuszba, amikor megvette a Brabham csapatot.

A Times a többi között az alábbi mondatokat emelte ki az üzletember mondandójából:

„Nem kell megváltoztatniuk a végeredményt. Ugyanazon a futamon, Brazíliában a McLaren két szett esőgumit használt a szabadedzésen, ami szintén ellenkezik a szabályokkal, ezért talán pontosan úgy kezelik majd a történteket, mint a wokingiak ügyében.”
Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
2 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
4 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik