Kimi Räikkönen: Az én esemény-horizontom 2009-nél véget ér

2007.12.06. 16:11
Kimi Räikkönennek, a Formula–1 új világbajnokának egyáltalán nem okoz gondot, hogy a holt idényben eddig elsősorban nem vele, hanem Michael Schumacherrel, Lewis Hamiltonnal és Fernando Alonsóval foglalkozott a sajtó. A finn pilóta elmondta: egyelőre nem gondolkodik tovább 2009-nél, de szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata, mielőtt visszavonul.
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Reuters
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Reuters
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben

„Nem tudom, hogy a mostani lesz-e az utolsó szerződésem (a Formula–1-ben), de azt szeretném, hogy a Ferrari legyen az utolsó csapatom” – jelentette ki Kimi Räikkönen a Corriere dello Sport olasz sportnapilapnak aodtt legutóbbi interjújában.

A 28 éves finn pilóta – akinek 2009-ben jár le a szerződése – elmondta: jobban érzi magát a Ferrarinál, mint a McLaren-Mercedesnél.

„Elégedett vagyok a csapattal, a mérnökökkel való kapcsolatommal és minden mással. Egyáltalán nem látok okot arra, hogy máshová menjek. Ez az istálló nagyon jól bejön nekem.”

„Az én esemény-horizontom – folytatta Räikkönen – e pillanatban 2009-nél véget ér, amikor lejár a szerződésem. Más határidőket egyelőre nem szabok magamnak. Nem tudok, utána még hány évig versenyzem.”

„Mindig azt mondtam, hogy nem akarok addig visszavonulni, amíg legalább egyszer nem nyertem (világbajnoki címet). Ezt a célt most már elértem. Most többet akarok, mindent, ami lehetséges. Kezdve a következő vb-aranyéremmel.”

A reflektorfényt nem nagyon kedvelő Räikkönen egyenesen tapsol örömében, hogy a két szezon közötti első hetekben nem elsősorban vele, hanem Michael Schumacherrel, Lewis Hamiltonnal és Fernando Alonso jövőjével van elfoglalva a sajtó.

„Ez nagyon kellemes így – nyilatkozta. – Így, hogy a többiek mindig rivaldafényben vannak, nekem csendes, élvezetes az életem. Tudják mit? A világbajnok én vagyok, és ezen semmi nem változtat.”

„Kizárólag az a díj érdekel, amelyet a világbajnoknak adnak, és ezt pénteken, Monte-carlóban kapom meg. A többi elismerés, mint az év versenyzője és a többi ilyen – nos, örülök, hogy ez megmarad másnak.”
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
38 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik