Idén módosulhat a motorszabály, 2009-től „fizetési sapka” lehet

2008.01.18. 12:02
Ha a Nemzetközi Automobil-szövetség motorsport tanácsa áldását adja, akkor az idei Formula-1-es világbajnokság során már nem jár automatikus rajtbüntetés az első motorcseréért. A száguldó cirkusz csapatai már elfogadták a módosítást és Max Mosley FIA-elnök is áldását adta.
A tervek szerint az idei első motorhiba esetén nem járna rajtbüntetés
Reuters
A tervek szerint az idei első motorhiba esetén nem járna rajtbüntetés
A tervek szerint az idei első motorhiba esetén nem járna rajtbüntetés
Reuters
A tervek szerint az idei első motorhiba esetén nem járna rajtbüntetés

A nemzetközi föderáció első számú vezetője levélben értesítette az istállókat a tervezettről.

„Elfogadtuk, hogy 2008-tól kezdve nem jár büntetéssel a meghibásodás miatti első motorcsere. Ez minden autónál az első meghibásodásra vonatkozik” – írta Max Mosley a csapatfőnököknek írt tájékoztatójában.

Az autosport.com úgy tudja, hogy az FIA motorsport tanácsának döntése szinte formalitásnak tekinthető, biztos, hogy módosul a szabály.

A 2005-ös szezon óta élő „kétfutamos szabály” miatt minden egyes, idő előtti meghibásodást követő motorcsere tíz rajthelyes büntetést vont maga után, így sokszor nem az edzésen kialakult rajtsorrendnek megfelelően indultak a versenyzők a futamokon. A futamokon elromlott erőforrásokat eddig is büntetés nélkül lehetett „leváltani”. Ha az első idei motorcserére az időmérő után kerül sor, akkor nem jár tíz rajthelyes büntetés.

Max Mosley FIA-elnök egyébként már a 2009-es szezonnal is foglalkozik, „fizetési sapka” bevezetését javasolja. El szeretné érni, hogy megszabják a csapatköltségvetések felső határát, de a kiadásokba nem tartoznának bele a motorokkal, a marketinggel és promócióval, valamint a versenyzői és vezetői bérekkel kapcsolatos kiadások.

Ha az istállók nem fogadják el a tervezetet, akkor a szélcsatornák, valamint az úgynevezett 'szuperszámítógépek' használatát korlátozzák, utóbbi elsősorban a kiscsapatokat érintené kedvezőtlen módon.
Legfrissebb hírek

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
20 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
20 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
23 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik