Nico Rosberg aggódik a szingapúri éjszakai futam biztonságáért

2008.03.18. 13:44
Szeptember végén Szingapúrban rendezik meg a Formula 1 történetének első éjszakai versenyét. A viadalra utcai pályán kerül sor. Nico Rosberg szerint a villanyfény és a mesterségesen kialakított környezet miatt fokozottan kell majd ügyelni a biztonságra.
Nico Rosberg (jobbra) harmadik helyen végzett Lewis Hamilton mögött
Reuters
Nico Rosberg (jobbra) harmadik helyen végzett Lewis Hamilton mögött
Nico Rosberg (jobbra) harmadik helyen végzett Lewis Hamilton mögött
Reuters
Nico Rosberg (jobbra) harmadik helyen végzett Lewis Hamilton mögött

„Fogalmam sincs, hogyan lehet háromszázas tempóban repeszteni Szingapúr utcáin. Korábban még sohasem vezettem éjszaka. Soha nem próbáltam. Eddig még nem voltak megvilágított pályák, így nem lehet igazán jól felkészülni rá.” – fogalmazott a Williams-Toyota pilótája.

Mindenesetre a német pilóta nem kongat vészharangot, mert úgy véli, hogy a FIA biztonsági szabályzata megfelelően kidolgozott.

„Véleményem szerint a FIA remek munkát végzett, és hiszem, hogy nagyszerű verseny lesz.”

A 22 éves Rosberg élete legjobb eredményét érte el a múlt hétvégi Ausztrál Nagydíjon, ahol a harmadik helyen végzett. „Melbourne-ben a csapat nagy lépést tett előre, de még rengeteget kell fejlődnünk.”

Rosberg csapattársa, a japán Kazuki Nakadzsima szintén remekelt, élete első futamán a hatodik helyen végzett, három pontot szállítva ezzel csapatának.

„Egyértelműen a lehető legjobb rajt volt ez a számunkra. Igazából semmit sem reméltünk ettől a versenytől, soha nem gondoltam volna, hogy a dobogón végzek, úgyhogy ez fantasztikus eredmény.” – tette hozzá Rosberg.

Szavazás

Ön szerint ki nyeri meg 2008-ban a Formula-1-es világbajnokságot?

Szavazatok száma: 3323

Kimi Räikkönen
47 % (1547)
Felipe Massa
19 % (631)
Lewis Hamilton
29 % (970)
Heikki Kovalainen
1 % (28)
Robert Kubica
4 % (121)
Nick Heidfeld
1 % (26)
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
43 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik