Lewis Hamilton a Ferrari feltámadását jósolja a hét végére

2008.03.20. 13:56
Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes pilótája óva intett mindenkit attól, hogy messzemenő következtetéseket vonjon le az első futam eredményéből. Az Ausztál Nagydíjon győztes brit versenyző szerint mégegyszer nem fog előfordulni akkora balszerencse a Ferrarival mint az történ az idénynyitón, amikor is mindkét vörös autó felmondta a szolgálatot a futam vége előtt.
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon
Reuters
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon
Reuters
Lewis Hamilton (balra) szoros versenyt vár a Malajziai Nagydíjon

Az Ausztrál Nagydíjon Felipe Massa és Kimi Räikkönen szokatlanul sokat hibázott, ám főként technikai problémáik miatt nem tudtak érdemben beleszólni az első helyért vívott csatába. A futamgyőztes Lewis Hamilton szerint azonban ez csak egyszeri alakalom volt, és vasárnap a Malajziai Nagydíjon újra nagy csatát láthat majd a közönség a McLaren és a Ferrari között.

„Azt várom, hogy ugyanolyan erősek lesznek, mint a múlt hét végén, persze azzal a különbséggel, hogy a műszaki problémák már nem jelentkeznek újra” – mondta Hamilton.

Az éllovas egyenesen reménykedik, hogy ezúttal minden másképp alakul. „Remélhetően a Ferrari számára minden jobban alakul, nem hinném, hogy még egyszer ennyire balszerencsések lesznek.”

Saját és a csapat helyzetét illetően Hamilton elmondta, hogy remek rajtot vettek, bár ők sem voltak tökéletesek, mert csapattársa, a finn Heikki Kovalainen nem tudta megszerezni a második helyet.

„Biztos vagyok benne, hogy a mostani sepangi futam teljesen más lesz. Persze ettől még a célkitűzésünkön nem változtatunk, most is a győzelemre hajtunk. Az időjárás is megkavarhatja a dolgokat, ezért valamivel nehezebb versenyre számítok.”
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
13 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
16 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
19 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik