Fernando Alonso: Dühítő, hogy nem az élcsoportban szereplés a cél

2008.04.03. 17:21
Fernando Alonso a Bahreini Nagydíj előtti esélylatolgatás során nem volt túl optimista, a spanyol pilóta dühös, hogy csak pontszerzés lehet a céljuk, a győzelemre esélyük sincs. A versenyző elmondta, nem változott a Renault az elmúlt két futam óta, így valószínűleg most sem fognak az élmezőnyben célba érni.
Alonso szerint a Renault egyelőre nem tudja felvenni a versenyt a leggyorsabb autókkal
Fotó: Imago
Alonso szerint a Renault egyelőre nem tudja felvenni a versenyt a leggyorsabb autókkal
Alonso szerint a Renault egyelőre nem tudja felvenni a versenyt a leggyorsabb autókkal
Fotó: Imago
Alonso szerint a Renault egyelőre nem tudja felvenni a versenyt a leggyorsabb autókkal

Szavazás

Ön szerint ki nyeri meg 2008-ban a Formula-1-es világbajnokságot?

Szavazatok száma: 3323

Kimi Räikkönen
47 % (1547)
Felipe Massa
19 % (631)
Lewis Hamilton
29 % (970)
Heikki Kovalainen
1 % (28)
Robert Kubica
4 % (121)
Nick Heidfeld
1 % (26)
Fernando Alonso a Bahreini Nagydíj előtt beszélt esélyeiről a hétvégi futammal kapcsolatban. A spanyol pilótát idegesíti, hogy nagyszerű eredményekkel a háta mögött nincs sok esélye az élmezőnyben végezni.

„Dühítő, hogy te vagy az a pilóta, aki a legtöbbször nyert Bahreinben, négy futamból kétszer te győztél, de mégis úgy ülsz be az autódba, hogy a célod csak a hatodik és a tizedik hely között végezni, vagy legalább pontot szerezni a futamon” – mondta dühösen Alonso.

A spanyol versenyző elmondta, a bahreini pálya nem ideális a lassabb autók részére, mert ritkán történnek meglepetések itt, kevés baleset történik.

„Itt nem szoktak meglepetések történni, nem fog bejönni a biztonsági autó, mert ez egy könnyű pálya. Normális esetben nem lesz esélyünk a győzelemért harcolni, ez szomorú és dühítő” – tette hozzá.

A pilóta azt is elmondta, nem tudtak sokat javítani az autón a Malajziai Nagydíj óta.

„A kocsi ugyanolyan, mint a legutóbbi két versenyen volt. Semmi újat nem értünk el. Hasonló hétvégével kell számolnunk, mint az elmúlt két futamon. Az autóból nem hiányzik semmi nagy dolog, sok kisebb beállításon kell változtatnunk, több részén dolgozunk folyamatosan, anélkül, hogy egyvalamire koncentrálnánk” – latolgatta a Renault esélyeit a spanyol.

A Bahreini Nagydíjon tehát valószínűleg ismét hiába várják Fernando Alonso szurkolói kedvencük dobogóra kerülését, a Renault egyelőre nem tudja felvenni a versenyt a többi istállóval.
Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
3 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
8 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
11 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik